افزایش نرخ اجاره مسکن در لرستان نباید بیش از ۱۵ درصد باشد

‍ استاندار لرستان:

افزایش نرخ اجاره مسکن در لرستان نباید بیش از ۱۵ درصد باشد

سید موسی خادمی استاندار لرستان

استاندار لرستان گفت: سقف افزایش اجاره بهای مسکن برای لرستان تا سقف ۱۵ درصد لحاظ می‌شود و در صورت بروز هر گونه تخلف با بنگاه‌ها برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرنگار زرک، سید موسی خادمی امروز یکشنبه در سخنانی با اشاره به مصوبات جدید جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: از مصوبات جلسه امروز موضوع احتمال بازگشت محدودیت‌ها بود که شهرهای در وضعیت قرمز کشور را شامل می‌شود.

وی بیان داشت: طبق مصوبه ستاد ملی، با پیشنهاد مسئولین شهرستانی و استانی شهرهایی که در وضعیت قرمز هستند و با هماهنگی ستاد ملی مدیریت کرونا می‌توان به مدت یک هفته محدودیت‌های قبلی تعریف شده را اعمال کرد.

استاندار لرستان با تأکید بر لزوم توجه مردم به رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از مشکلات اقتصادی ناشی از اعمال محدودیت‌ها، تصریح کرد: این محدودیت‌ها شامل تعطیلی بازارها، کنترل رفت و آمد، تعطیلی ادارات و موضوعاتی از این دست می‌شود که در صورت رسیدن هر شهر به وضعیت قرمز، مجبور به اعمال آنها خواهیم بود.

خادمی افزود: موضوع مسکن از مهمترین دستور کارهای این روزهای دولت است که با جدیت در پی حل معضلات این حوزه هستیم.

وی اظهار داشت: با تصمیم ستاد ملی، از امروز نظارت بر قیمت مسکن و اجاره املاک در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد در دو بخش بلند مدت و کوتاه مدت این مشکل برطرف شود.

استاندار لرستان خاطر نشان کرد: کاهش قیمت مسکن از طریق طرح اقدام ملی و واگذاری زمین ارزان قیمت به افراد فاقد مسکن و انبوه سازان به ویژه واگذاری اراضی بلا استفاده دولتی از روش‌های بلند مدت عنوان شد و در لرستان نیز در حال شناسایی این اراضی جهت واگذاری هستیم.

خادنی افزود: در رابطه با روش کوتاه مدت حل مشکلات مسکن مقرر شد از امروز املاکی که قرار داد اجاره آنها به پایان رسیده است برای تمدید، محدودیت‌هایی وضع شود، بدین ترتیب که در تهران حداکثر تا سقف ۲۵ درصد، کلان شهرها تا ۲۰ درصد و سایر شهرهای کشور تا ۱۵ درصد افزایش اجاره بها نسبت به سال گذشته لحاظ شود.

وی گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی، قیمت اجاره مسکن برای لرستان تا سقف ۱۵ درصد لحاظ می‌شود و در صورت بروز هر گونه تخلف با بنگاه‌های معاملات املاک و طرفین قرارداد برخورد قانونی صورت خواهد گرفت./

 

برچسب: 
استانداری لرستان - سید موسی خادمی - ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

آموزش اصول بازاریابی به 350 هنرمند صنایع دستی لرستان

يعقوب دالوند

فروش صنایع دستی موتور محرك تولید است و باید پذیرفت رونق این محصولات در گرو پاسخ به نیاز جامعه و نوآوری در تولید به منظور جذب مشتری است و اكنون هنرمندان باید كمر همت به خلق آثار هنری كاربردی ببندند.

به گفته كارشناسان، توجه و تامین بازار فروش برای محصولات صنایع دستی بسیار مهم است و نباید بی‌توجه به نیازهای بازارهای جهانی اقدام‌ به ساخت مصنوعات دستی نمود و باید توجه داشت صنایعی را تهیه و تولید کنیم که قابلیت کاربردی و امکان استفاده در منازل را داشته باشند.

گفتگو

بهزاد خسروی

یک اقتصاددان لرستانی معتقد است صندوق سهام عدالت یکی از بی‌نظیرترین فرصت های تاریخی برای لرستان خواهد بود چراکه ‏با کمک آن می‌توان بسیاری از مشکلات اقتصادی را رفع کرد. در گفت‌وگوی تفصیلی زیر به چراهای وضعیت اقتصادی لرستان پرداخته شده و راهکارهای اساسی برون رفت از این وضعیت پیشنهاد شده است.

لرستان استانی با ظرفیت‌های بسیار بالاست که متاسفانه عقب ماندگی‌های این استان از شاخص‌های توسعه‌ای روز به روز بیشتر می‌شود و نیاز است تا مدیران استانی به دنبال راهکاری اساسی برای رفع این عقب افتادگی‌ها باشند.

ویدئوها

مبارزه خانوادگی با کرونا در بیمارستان یحیی‌نژاد بابل
نخستین پیام بی‌سیم به‎ قرارگاه فتح، هنگام ورود رزمندگان به ‎خرمشهر
۴۵ ثانيه سلامتي
ساده‌ترین راه تشخیص شارژر اصل و تقلبي
رعايت نكات اهل مسجد جهت پيشگيري از شيوع كرونا
اتیان سوگند کارشناسان جدید کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان

تصاویر

آیین کلنگ زنی دو پروژه شهری شهرداری خرم‌آباد برگزار شد
دیدار مدیر مخابرات لرستان با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان
دیدار رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان با شهردار خرم آباد
گزارش تصویری بازدید خبرنگاران استان از روند مرمت اضطراری قلعه فلک الافلاک خرم‌آباد
سفر پرويز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به لرستان
افتتاح واحد اول و دوم بخش گاز نيروگاه سيكل تركيبي خرم‌آباد