ابتلای ۲۸۸۰نفر در بروجرد به کووید۱۹

رییس شبکه بهداشت و درمان بروجرد به زرک خبر داد:

ابتلای ۲۸۸۰نفر در بروجرد به کووید۱۹

دکتر محمد کاکاوند رییس شبکه بهداشت بروجرد

رییس شبکه بهداشت و درمان بروجرد از ابتلای ۲هزار و ۸۸۰ نفر در این شهرستان به کووید۱۹ خبر داد.

محمد کاکاوند ظهر جمعه در گفت‌و‌گو با خبرنگار زرک با اعلام آخرین وضعیت کرونا در شهرستان بروجرد، با اشاره به بررسی  ۸هزار و ۵۸۶ آزمایش در آزمایشگاه‌های تشخیصی از ابتدای شیوع بیماری، افزود: از این تعداد نمونه تاکنون ابتلای قطعی ۲هزار و ۸۸۰ بیمار به اثبات رسیده و ۶۴ نمونه نیز در انتظار جواب است.

وی با ابراز تأسف از اینکه تاکنون ۱۱۷ نفر در شهرستان بروجرد بر اثر عوارض ناشی از ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند، گفت: هم اکنون ۳۲ نفر مبتلا به کرونا در مراکز درمانی بستری و تحت مراقبت هستند.

رییس شبکه بهداشت و درمان بروجرد اعلام کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این شهرستان تاکنون ۲۰۳هزار و ۴۰۵نفر ویزیت شده و از یک هزار و ۲۴۵ بستری از ابتدا، یک هزار و ۱۰ نفر ترخیص شده‌اند.

کاکاوند از شهروندان بروجردی خواست دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند و از رفتن به اجتماعاتی چون مراسم عروسی و ختم اجتناب کنند.

وی گفت: ۸۰ درصد مردم به دستورالعمل‌های بهداشتی پایبند هستند و متاسفانه ۲۰ درصد از شهروندان کرونا را شوخی می‌پندارند و اعتقادی به رعایت آیین نامه‌های بهداشتی ندارند و همین موضوع می‌تواند برای جامعه خطرناک باشد./

 

 

برچسب: 
شبکه بهداشت و درمان بروجرد - دکتر محمد کاکاوند - دانشگاه علوم پزشکی لرستان - ویروس کرونا

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

لجام گسیختگی قیمت مسکن در لرستان؛ از تحریم تا کرونا

پایگاه خبری زرک ـ یکی از بخش‌های مهم در برآورد شاخص قیمت مصرف کننده، بخش مسکن است. این بخش شامل زیر بخش‌های «اجاره‌بهای واحدهای مسکونی» و «خدمات نگهداری و تعمیر واحد مسکونی» می‌باشد.

براساس گزارش مرکز آمار ایران، در فصل زمستان ۱۳۹۸، شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، به عدد ۱۶۹.۳ رسید که نسبت به فصل قبل (۱۶۲.۸)، ۴.۰ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین نرخ تورم فصلی مربوط به استان سمنان با ۷.۷ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی با ۰.۶درصد افزایش می‌باشد.

گفتگو

مسعود ارمغان مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری خرم‌آباد

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری خرم‌آباد گفت: آژانس‌های تاکسی تلفنی بر اساس پیمایش سهمیه سوخت دریافت می‌کنند.

مسعود ارمغان در گفت‌وگو با خبرنگار زرک، اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیئت وزیران و دستورالعمل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور مقرر شد به‌ منظور نظارت بر عملکرد آژانس‌های تاکسی تلفنی و همچنین مدیریت و نظارت بر نحوه مصرف سوخت، مدیران آژانس‌ها تا ۲۰ مردادماه سال‌جاری پیمایش خودروهای تحت نظارت خود را در سامانه تلتا (سامانه جامع مدیریت حمل و نقل و مانیتورینگ آنلاین) به‌صورت روزانه ثبت کنند.

ویدئوها

پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی
ریزعلی‌‌های امروز ایران اهل روستای کوه‌بُرد دهدشت
مبارزه خانوادگی با کرونا در بیمارستان یحیی‌نژاد بابل
نخستین پیام بی‌سیم به‎ قرارگاه فتح، هنگام ورود رزمندگان به ‎خرمشهر
۴۵ ثانيه سلامتي

تصاویر

برگزاری مسابقه دارت به مناسبت عید غدیر در بروجرد
گزارش تصویری تشییع پیکر زهرا شیرویه نخستین شهید مدافع سلامت لرستان
گزارش تصویری افتتاح فاز دوم پتروشیمی لرستان
گرامیداشت عید غدیر خم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد
تقدیر مدیرکل آموزش و پرورش لرستان از هیات مدیره خانه مطبوعات
گزارش تصویری آزمون ورودی دکتری تخصصی در دانشگاه لرستان