۵۸۵۰ شغل برای مددجویان کمیته امداد لرستان ایجاد می‌شود

تا پایان امسال؛

۵۸۵۰ شغل برای مددجویان کمیته امداد لرستان ایجاد می‌شود

جاسم محمدی فارسانی مدیرکل کمیته امداد لرستان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان گفت: بر اساس موافقت‌نامه بودجه تا پایان سال جاری پنج هزار و ۸۵۰ طرح اشتغال برای مددجویان ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار زرک، جاسم محمدی فارسانی عصر امروز دوشنبه که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، اظهار داشت: سیاست اشتغال کمیته امداد لرستان حمایت از مشاغل خرد و زودبازده است که در این راستا امسال ۲۶۵ طرح با اعتبار هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در زمینه کشاورزی، صنایع‌دستی، خدماتی و دامپروری اجرا شده است.

وی افزود: بر اساس موافقت‌نامه بودجه تا پایان سال جاری پنج هزار و ۸۵۰ طرح اشتغال برای مددجویان ایجاد می‌شود و هزینه اجرای این طرح‌ها بیش از یکصد و ۹۰ میلیارد تومان است که از محل اعتبارات اشتغال کمیته امداد و تسهیلات تبصره ۱۶ بانکی تامین ‌شده است.

طرح‌های خوداشتغالی برای افراد آموزش دیده اجرا می‌شود

مدیرکل کمیته امداد لرستان با بیان اینکه این طرح‌ها بر اساس شرایط محیطی متقاضیان، علاقه‌مندی، استعداد و تخصص فنی با اولویت خانوارهای تحت حمایت و فرزندان مددجو اجرا می‌شود، عنوان کرد: طرح‌های خوداشتغالی و پرداخت تسهیلات صرفا در زمینه کسب‌ و کار برای افراد آموزش ‌دیده اجرا می‌شود و حمایت‌های فنی، مشاوره و نظارت ناظران فنی اشتغال بعد از اجرای طرح به مدت پنج سال ادامه دارد.

محمدی فارسانی ادامه داد: آموزش مهارت و توانایی برای احراز شغل و یا افزایش مهارت در تمام حرف و مشاغل در مؤسسات ذیصلاح جهت ارائه آموزش‌های فنی به مددجویان تحت حمایت به‌صورت فردی و گروهی با هماهنگی این نهاد و رایگان ارائه می‌شود.

وی افزود: درسال گذشته پنج هزار و ۱۸۲ طرح اشتغالزایی در زمینه های مختلف با اعتباری بالغ بر ۱۳۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان ایجاد شده است.

اکنون ۱۰۴ هزار و ۵۰۰ خانوار با جمعیت ۲۳۰ هزار نفر تحت پوشش هستند./

 

 

برچسب: 
اداره کل کمیته امداد لرستان - جاسم محمدی فارسانی

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

آموزش اصول بازاریابی به 350 هنرمند صنایع دستی لرستان

يعقوب دالوند

فروش صنایع دستی موتور محرك تولید است و باید پذیرفت رونق این محصولات در گرو پاسخ به نیاز جامعه و نوآوری در تولید به منظور جذب مشتری است و اكنون هنرمندان باید كمر همت به خلق آثار هنری كاربردی ببندند.

به گفته كارشناسان، توجه و تامین بازار فروش برای محصولات صنایع دستی بسیار مهم است و نباید بی‌توجه به نیازهای بازارهای جهانی اقدام‌ به ساخت مصنوعات دستی نمود و باید توجه داشت صنایعی را تهیه و تولید کنیم که قابلیت کاربردی و امکان استفاده در منازل را داشته باشند.

گفتگو

بهزاد خسروی

یک اقتصاددان لرستانی معتقد است صندوق سهام عدالت یکی از بی‌نظیرترین فرصت های تاریخی برای لرستان خواهد بود چراکه ‏با کمک آن می‌توان بسیاری از مشکلات اقتصادی را رفع کرد. در گفت‌وگوی تفصیلی زیر به چراهای وضعیت اقتصادی لرستان پرداخته شده و راهکارهای اساسی برون رفت از این وضعیت پیشنهاد شده است.

لرستان استانی با ظرفیت‌های بسیار بالاست که متاسفانه عقب ماندگی‌های این استان از شاخص‌های توسعه‌ای روز به روز بیشتر می‌شود و نیاز است تا مدیران استانی به دنبال راهکاری اساسی برای رفع این عقب افتادگی‌ها باشند.

ویدئوها

مبارزه خانوادگی با کرونا در بیمارستان یحیی‌نژاد بابل
نخستین پیام بی‌سیم به‎ قرارگاه فتح، هنگام ورود رزمندگان به ‎خرمشهر
۴۵ ثانيه سلامتي
ساده‌ترین راه تشخیص شارژر اصل و تقلبي
رعايت نكات اهل مسجد جهت پيشگيري از شيوع كرونا
اتیان سوگند کارشناسان جدید کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان

تصاویر

آیین کلنگ زنی دو پروژه شهری شهرداری خرم‌آباد برگزار شد
دیدار مدیر مخابرات لرستان با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان
دیدار رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان با شهردار خرم آباد
گزارش تصویری بازدید خبرنگاران استان از روند مرمت اضطراری قلعه فلک الافلاک خرم‌آباد
سفر پرويز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به لرستان
افتتاح واحد اول و دوم بخش گاز نيروگاه سيكل تركيبي خرم‌آباد