گازرسانی به ۸۷ روستای شهرستان‌های خرم‌آباد و چگنی

سرپرست شرکت گاز لرستان خبر داد؛

گازرسانی به ۸۷ روستای شهرستان‌های خرم‌آباد و چگنی

کرم گودرزی سرپرست شرکت گاز لرستان

سرپرست شرکت گاز لرستان در دیدار با دکتر ویسکرمی نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی از در دست اجرا بودن پروژه‌های گازرسانی به ۸۷ روستای شهرستان‌های خرم‌آباد و چگنی خبر داد.

به گزارش خبرنگار زرک؛ کرم گودرزی در این دیدار ضمن تشریح عملکرد شرکت گاز لرستان گفت: تاکنون ۱۰۰ درصد جمعیت شهری شهرستان خرم‌آباد از نعمت گاز طبیعی برخوردار بوده و با تکمیل پروژه‌های در دست اجرای گازرسانی به ۲۴ روستای این شهرستان، ضریب نفوذ  گازرسانی به جمعیت روستای واجد شرایط به ۹۷درصد خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه در راستای گسترش عدالت اجتماعی و افزایش رفاه، گازرسانی به ۶۳ روستای چگنی با سرعت مطلوب در حال اجراست، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های شرکت گاز استان در سال جاری تسریع در گازرسانی روستایی بوده و با تکمیل این پروژه‌ها که عمدتاً مربوط به بخش شاهیوند هستند ضریب گازرسانی به جمعیت روستایی  واجد شرایط شهرستان چگنی به ۹۶ درصد خواهد رسید.

این مسئول افزود: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۱۴۰۰ با گازرسانی به تمام روستاهای واجد شرایط این حوزه، چگنی به‌عنوان شهرستان سبز معرفی شود.

سرپرست شرکت گاز لرستان در ادامه با اشاره به اهمیت اجرای پروژه‌های بازسازی و مقاوم‌سازی جهت افزایش  تاب‌آوری شبکه گاز، افزود: پروژه بازسازی لوله انتقال گاز در محل عبور از عرض رودخانه چم دیوان که در سیل سال گذشته آسیب جدی دیده بود با تلاش شبانه‌روزی پرسنل شرکت به پایان رسیده و باعث تامین جریان گاز پایدار و ایمن به شهر دوره، روستاها و صنایع این منطقه شده است.

گودرزی زیرساخت‌های گازرسانی استان را مناسب اعلام کرد و افزود: هیچ‌گونه محدودیتی برای استفاده صنایع از گاز طبیعی به‌عنوان سوختی پاک و ارزان وجود ندارد.

مهرداد ویسکرمی،  نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: اقدامات شرکت گاز لرستان در راستای خدمات‌رسانی به مردم و توسعه عدالت اجتماعی بوده و گازرسانی به مناطق روستایی و محروم به دلیل شرایط خاص نیازمند توجه بیشتر است که خوشبختانه در دستور کار این شرکت قرار دارد.

علی علم/

 

 

برچسب: 
کرم گودرزی - شرکت گاز لرستان

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

لجام گسیختگی قیمت مسکن در لرستان؛ از تحریم تا کرونا

پایگاه خبری زرک ـ یکی از بخش‌های مهم در برآورد شاخص قیمت مصرف کننده، بخش مسکن است. این بخش شامل زیر بخش‌های «اجاره‌بهای واحدهای مسکونی» و «خدمات نگهداری و تعمیر واحد مسکونی» می‌باشد.

براساس گزارش مرکز آمار ایران، در فصل زمستان ۱۳۹۸، شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، به عدد ۱۶۹.۳ رسید که نسبت به فصل قبل (۱۶۲.۸)، ۴.۰ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین نرخ تورم فصلی مربوط به استان سمنان با ۷.۷ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی با ۰.۶درصد افزایش می‌باشد.

گفتگو

علی صفدر سیاوشی رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر

رییس شبکه بهداشت و درمان پلدختر از ابتلای ۶۶۶نفر در این شهرستان به کرونا خبر داد.

علی صفدر سیاوشی ظهر امروز (پنج‌شنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار زرک به آخرین آمار کرونا در پلدختر اشاره کرد و اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته از موارد ارسالی به دانشگاه علوم پزشکی تست کروناویروس ۱نفر دیگر در این شهرستان مثبت اعلام شد.

او با اعلام اینکه تعداد مثبت‌های شهرستان پلدختر به ۶۶۶ نفر رسیده است، تأکید کرد: شهروندان هشدارهای بهداشتی را جدی بگیرند.

ویدئوها

تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی
ریزعلی‌‌های امروز ایران اهل روستای کوه‌بُرد دهدشت

تصاویر

گزارش تصویری هجدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی لرستان
دیدار رییس بنیاد شهید کشور با جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگر لرستان
گزارش تصویری جلسه شورای اداری لرستان با حضور سعید اوحدی
از دریچه دوربین زرک؛ رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور وارد فرودگاه خرم‌آباد شد
گزارش تصویری سفر امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به لرستان
مراسم تودیع و معارفه فرماندار بروجرد به روایت تصویر