کمیته اطلاعاتی برای شناسایی و تعقیب زمین خواران درلرستان تشکیل شد

رییس کل دادگستری لرستان:

کمیته اطلاعاتی برای شناسایی و تعقیب زمین خواران درلرستان تشکیل شد

کمیته اطلاعاتی برای شناسایی و تعقیب زمین خواران درلرستان تشکیل شد

رییس کل دادگستری لرستان با اشاره به دست اندازی برخی افراد به املاک و اراضی دولتی و منابع طبیعی گفت: کمیته اطلاعاتی در این رابطه تشکیل و این افراد شناسایی و تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

به گزارش پایگاه خبری زرک، مدیر کل آموزش و پرورش لرستان به همراه جمعی از معاونین خود به مناسبت هفته قوه قضائیه با رئیس کل دادگستری لرستان دیدار کرد.

محمد رزم، رییس کل دادگستری لرستان در این دیدار با اشاره به اینکه آموزش و پرورش به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای جامعه و مسئول تعلیم و تربیت نوجوانان و جوانان و مبدا تحول بسیار با اهمیت است، اظهار داشت: آموزش و پرورش متعلق به کل جامعه بوده و نیازمند به تعامل و کمک از ناحیه همه اقشار مختلف جامعه است.

وی با بیان اینکه در این جلسه که به منظور تبادل نظر و هم اندیشی بین شورای معاونین دادگستری لرستان و مدیرکل آموزش و پرورش تشکیل شد، حل مسائل و مشکلات حقوقی و قضائی آموزش و پرورش تجزیه و تحلیل شد، تصریح کرد: مقرر شد تمام اموال، اماکن و فضاهای آموزشی متعلق به آموزش و پرورش لرستان مستند سازی و نسبت به پیگیری صدور اسناد تک برگی این املاک از طریق اداره کل ثبت اسناد و املاک استان اقدام شود.

رییس کل دادگستری لرستان خاطرنشان کرد: به منظور تسریع در رسیدگی و فرآیند دادرسی، تعدادی از شعب دادسرا، محاکم بدوی و تجدید نظر به عنوان شعب رسیدگی به پرونده‌ها و دعاوی آموزش و پرورش تعیین خواهد شد.

رزم با اشاره به اینکه این هشدار را اعلام می‌کنم که متأسفانه برخی از اشخاص و افرادی که معروف و مشهور به زمین خواری هستند به املاک و اراضی آموزش و پرورش، منابع ملی، منابع طبیعی و اراضی دولتی دست اندازی می‌کنند، گفت: کمیته اطلاعاتی در این رابطه تشکیل شده و این افراد شناسایی و تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

وی با تاکید بر اینکه افرادی که به هر عنوانی اراضی دولتی و منابع ملی را به صورت غیرمجاز تصرف کنند یا بخواهند در اراضی ملی و متعلق به دولت تغییر کاربری ایجاد کنند توسط دادسرای عمومی و انقلاب مربوطه تعقیب و با شدت مجازات می‌شوند، افزود: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص حفظ حقوق بیت المال و مبارزه با مفاسد اقتصادی و زمین خواری و تاکید رئیس محترم قوه قضائیه، با شدت و قاطعیت با زمین خواران برخورد خواهیم داشت./

صیاد درگاهپور

 

برچسب: 
دادگستری لرستان - محمد رزم - اداره کل آموزش و پرورش لرستان

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

لرستان بيكارترين استان كشور در بهار امسال

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، استان لرستان با نرخ بیکاری ۲۱ درصد به عنوان بیکارترین استان ایران در بهار امسال شناخته شد.

به گزارش پايگاه خبري زرك، بر اساس جدول نرخ بیکاری در بهار سال ۹۹ که توسط مرکز آمار ایران اعلام شده است، لرستان بار دیگر به عنوان بیکارترین استان ایران شناخته شد.

گفتگو

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس می گوید عدم در نظر گرفتن شاخص هایی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری، بار سنگینی بر دوش نظام گذاشته است.

سیدحمیدرضا کاظمی، با اشاره به تشکیل کارگروهی در کمیسیون شوراها برای اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری گفت: کمتر از یکسال تا انتخابات ریاست جمهوری و شوراها فرصت داریم ...

ویدئوها

مبارزه خانوادگی با کرونا در بیمارستان یحیی‌نژاد بابل
نخستین پیام بی‌سیم به‎ قرارگاه فتح، هنگام ورود رزمندگان به ‎خرمشهر
۴۵ ثانيه سلامتي
ساده‌ترین راه تشخیص شارژر اصل و تقلبي
رعايت نكات اهل مسجد جهت پيشگيري از شيوع كرونا
اتیان سوگند کارشناسان جدید کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان

تصاویر

آیین کلنگ زنی دو پروژه شهری شهرداری خرم‌آباد برگزار شد
دیدار مدیر مخابرات لرستان با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان
دیدار رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان با شهردار خرم آباد
گزارش تصویری بازدید خبرنگاران استان از روند مرمت اضطراری قلعه فلک الافلاک خرم‌آباد
سفر پرويز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به لرستان
افتتاح واحد اول و دوم بخش گاز نيروگاه سيكل تركيبي خرم‌آباد