کرونا از رگ گردن به ما نزدیک‌تر است

کرونا از رگ گردن به ما نزدیک‌تر است

کرونا از رگ گردن به ما نزدیک‌تر است

مجموع کرونایی های ثبت شده از بدو شیوع تا کنون بر اساس آمارهای وزارت بهداشت به رقم ۶۹۲هزار و ۹۴۹نفر رسیده است. بر این اساس با توجه به جمعیت ۷۹میلیون و ۹۲۶ هزار نفری ایران بر اساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن از هر ۱۱۵ایرانی یک نفر به کرونا مبتلا می شود.

همچنین با توجه به تعداد ۶۹۲هزار و ۹۴۹نفر مبتلای رسمی و تعداد ۳۸ هزار و ۷۴۹ فوتی ناشی از کرونا ، از هر ۱۸ مبتلای ایرانی به کرونا یک نفر فوت کرده است که بسیار نگران کننده است.

بر اساس آمارهای رسمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان ۴۵هزار و ۱۹۰ لرستانی از بدو شیوع کرونا تا کنون به این بیماری مبتلا شده اند.

با توجه به جمعیت یک میلیون و ۷۵۴ هزاری لرستان بر اساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن از هر ۳۸ لرستانی یک نفر به کرونا مبتلا شده است.

در شهرستان پلدختر نیز با توجه به جمعیت ۷۳هزار و ۷۴۴ نفری این شهرستان و تعداد یک هزار و ۷۵۰نفری مبتلایان  ، از هر ۴۲ پلدختری یک نفر به کرونا مبتلاست.

از حیث مرگ و میر نیز تعداد فوتی های کرونایی در استان لرستان ۹۱۷ نفر است که با توجه به تعداد ۴۵هزار و ۱۹۰ مبتلا در استان ، از هر ۴۹  مبتلا یک نفر کرونایی فوت کرده است.

در شهرستان پلدختر نیز با توجه به تعداد یک هزار و ۷۵۰ کرونایی و ۴۴ فوتی ناشی از این بیماری، از هر ۳۹ کرونایی یک نفر فوت کرده است که از میانگین استانی فراتر رفته است.

عباس دارایی/ بلوطستان

نویسنده: 
عباس دارایی

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

سرماخورده‌ام، آنفلوآنزا گرفته‌ام یا کرونا؟

ویروس‌های متفاوتی عامل سرماخوردگی، آنفلوآنزا و کرونا هستند ولی این بیماری‌ها علائم مشابهی دارند که تمایزشان می‌تواند سخت باشد. اما در مورد این بیماری‌ها که ممکن است در ماه‌های آینده به آنها مبتلا شویم، باید چه نکاتی را بدانیم؟

بسیاری از افرادی که به کرونا مبتلا می‌شوند، حداقل یکی از علائم اصلی زیر را دارند:

ادامه

گزارش

آموزشیار دانشگاه آزاد همچنان لنگ می‌زند

پایگاه خبری زرک ـ سمیرا جوادی*

سامانه‌ی آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی که فعالیت رسمی‌اش را از دهم شهریور سال جاری آغاز کرده است همچنان لنگ می زند. هفته‌ی اول آبان ماه هستیم و سامانه‌ی آموزشیار، امان دانشجویان را بریده است. ابتدا که این سامانه راه اندازی شد دانشجویان با مشکل عدم ثبت نمرات مواجه شدند سپس انتخاب واحد به مشکل برخورد، بعد از آن پرداخت شهریه و حذف و اضافه که در این بین مشکلات و نگرانی‌هایی برای دانشجویان به ویژه فارغ التحصیلان و مشمولان خدمت به وجود آورد. بیش از یک ماه از شروع سال تحصیلی می‌گذرد، اما سیستم آموزشیار برای برگزاری کلاس‌ها تجهیز نشده است و کلاس‌ها باید در سیستم وادانا برگزار شوند که این سیستم نیز دانشجویان را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کرده است ...

گفتگو

پایگاه خبری زرک ـ پیام عالیخانی چگنی

دبیر هیئت شنا، شیرجه و واترپلو لرستان از جذب و شناسایی استعدادهای رده‌های سنی مختلف ورزش شنا در این استان خبر داد.

وحید بیگ‌زاده در گفت‌وگو با زرک با اعلام این خبر افزود: نوجوانان و جوانان لرستانی پتانسل‌های خیلی بالایی در ورزش دارند و می‌توانند در شنا حرف‌های زیادی برا گفتن داشته باشند.

وی از قول مساعد وزارت ورزش و جوانان و مسئولان لرستان در خصوص واگذاری استخر به هیات شنا، شیرجه و واترپلو استان سخن به میان آورد و ادامه داد: با افزایش مدارس تخصصی شنا، شیرجه و واترپلو، برآنیم ضمن برگزاری لیگ‌های مختلف، رقابتی سالم و جذاب بین ورزشکاران و مربیان ایجاد کنیم.

ویدئوها

گرفتار شدن اعضای یک خانواده در خودروی تصادفی
تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی

تصاویر

دیدار مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور با نماینده ولی فقیه در لرستان
توزیع تجهیزات ورزشی در خرم‌آباد و کوهدشت
بازدید حسنی مقدم از روند تهیه، توزیع و تولید نهاده‌های دامی در خرم‌آباد
«بیشه پیرتو» قبل از کرونا
تصاویر مهار آتش سوزی انبار غذایی در خرم‌آباد
نخستین تصاویر پادگان ۹۰ ساله‌ی خرم‌آباد پس از تخلیه