کاش جان دادن مقتول‌ها هم به همین سادگی و سرعت خبرهایشان بود!

کاش جان دادن مقتول‌ها هم به همین سادگی و سرعت خبرهایشان بود!

فاطمه بحری ریحانه عامری رومینا اشرفی

پایگاه خبری تحلیلی زرک ـ ماشا اکبری

دختری با ضربات تبر پدر کشته شد!
 همین قدر زود و سریع و بی زحمت و شسته رفته!

مردی سر زنش را برید!
کاش بریدن سر یک آدم به همین سادگی و سرعت نوشتن و خواندن این خبر باشد!

من شاهد جان دادن آدم های فراوانی بوده ام. مردن و جان دادن پروسه ای آنی و لحظه ای نیست، ضربه هیچ تبر و تیزی هیچ چاقویی وجود ندارد که در یک لحظه مرگ و نیستی را رقم بزند. حتا اگر تیغه آن تبر تباهی بر فرق مقتول فرود بیاید هم مردن و جان دادن دقایقی طول می کشد. حتا اگر فرض کنیم که آن چاقوی لعنتی در یک لحظه پوست و چربی و رگ و گوشت و استخوان را با هم ببرٓد ( که البته چنین نیست) باز هم دقایقی طول می کشد تا خون از بافت های حیاتی تخلیه شود و مرگ اتفاق بیفتد.

گاهی_ و معمولا همیشه_ ضربه اول کاری و کشنده نیست و این است که در خبرها می خوانیم، دختری با ضربات تبر پدرش کشته شد. یعنی آن ضربه اول کجا را نشانه رفته است؟ فرق سر را؟ اما مقتول تقلا کرده و جاخالی داده و تبر به قفسه سینه اش خورده است؟ یعنی پدر صدای شکستن دنده های دختر را شنیده است؟ در فاصله زدن ضربه اول و دوم چه اتفاقی افتاده است؟ دختر ترسیده و رنگ پریده در سه کنج دیوار پناه گرفته است با چشم پر از التماس؟ پدر آیا قبل از زدن ضربه دوم آن صدا را نشنید؟ بابا....آن دختر تا بیهوش بشود و دیگر پدر را نبیند و نشناسد چند ضربه تبر را بر جسم خود حس کرده است؟ کدام ضربه تبر دیگر متوجه نشده است؟

بریدن سر چه تصویر وحشتناکی است. مگر می شود کارد بر گلویت بگذارند و تو دست و پا نزنی؟ جیغ نزنی؟ چنگ نیندازی؟ قاتل خیلی هم که زورمند باشد یک دستش به چاقو و یک دستش به گلوی مقتول. دست و پای مقتول در آن لحظه به چه حالت و رفتار بوده اند؟ بار اول کارد نبریده است؟ دست خوب بر گلو ننشسته است؟ داس کُند بوده است؟ نگاه ملتمس آن زن، آن دختر به پدر، به برادر، به شوهر چه ترجمانی داشته است؟ مُسَلَمَن آن برادر که به خواهرش نگفته است بیا برویم لب رودخانه تا سرت را ببرٓم! لابد آن شوهر قاتل گفته است برویم تا لب شط دوری بزنیم و هوایی تازه کنیم. پروسه کشتن را چطور شروع کرده اند؟ رومینا! یعنی آن پدر دخترش را صدا زده است و بعد نوک داس را فرو کرده در شاهرگش؟

آن پدر کرمانی ناگهانی تبر به دست رفته داخل اتاق و ریحانه را که از ترس بین تخت و کمد پناه گرفته، گیر انداخته است؟

آن مرد لب کارون از پشت زنش را بغل کرده و کارد را کشیده است بر گلویش؟

لعنت به ذهن خیالباف، تا مدت ها خواب های من و هزاران مثل من پر است از این تصاویر وحشتناک. پر است از جیغ هایی بلند. گوش هایمان پر است از صدای شکستن جمجمه. خرد شدن دنده. تا روزها چشممان پر است از جاری شدن خون در کارون، شتک زدن خون از شریان، و تیغه تبری که خون از آن می چکد؟

زندگی اگر آن است که می بینیم و می شنویم،

از ما چه می ماند؟

 

نویسنده: 
ماشا اكبري

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

آموزش اصول بازاریابی به 350 هنرمند صنایع دستی لرستان

يعقوب دالوند

فروش صنایع دستی موتور محرك تولید است و باید پذیرفت رونق این محصولات در گرو پاسخ به نیاز جامعه و نوآوری در تولید به منظور جذب مشتری است و اكنون هنرمندان باید كمر همت به خلق آثار هنری كاربردی ببندند.

به گفته كارشناسان، توجه و تامین بازار فروش برای محصولات صنایع دستی بسیار مهم است و نباید بی‌توجه به نیازهای بازارهای جهانی اقدام‌ به ساخت مصنوعات دستی نمود و باید توجه داشت صنایعی را تهیه و تولید کنیم که قابلیت کاربردی و امکان استفاده در منازل را داشته باشند.

گفتگو

بهزاد خسروی

یک اقتصاددان لرستانی معتقد است صندوق سهام عدالت یکی از بی‌نظیرترین فرصت های تاریخی برای لرستان خواهد بود چراکه ‏با کمک آن می‌توان بسیاری از مشکلات اقتصادی را رفع کرد. در گفت‌وگوی تفصیلی زیر به چراهای وضعیت اقتصادی لرستان پرداخته شده و راهکارهای اساسی برون رفت از این وضعیت پیشنهاد شده است.

لرستان استانی با ظرفیت‌های بسیار بالاست که متاسفانه عقب ماندگی‌های این استان از شاخص‌های توسعه‌ای روز به روز بیشتر می‌شود و نیاز است تا مدیران استانی به دنبال راهکاری اساسی برای رفع این عقب افتادگی‌ها باشند.

ویدئوها

مبارزه خانوادگی با کرونا در بیمارستان یحیی‌نژاد بابل
نخستین پیام بی‌سیم به‎ قرارگاه فتح، هنگام ورود رزمندگان به ‎خرمشهر
۴۵ ثانيه سلامتي
ساده‌ترین راه تشخیص شارژر اصل و تقلبي
رعايت نكات اهل مسجد جهت پيشگيري از شيوع كرونا
اتیان سوگند کارشناسان جدید کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان

تصاویر

آیین کلنگ زنی دو پروژه شهری شهرداری خرم‌آباد برگزار شد
دیدار مدیر مخابرات لرستان با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان
دیدار رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان با شهردار خرم آباد
گزارش تصویری بازدید خبرنگاران استان از روند مرمت اضطراری قلعه فلک الافلاک خرم‌آباد
سفر پرويز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به لرستان
افتتاح واحد اول و دوم بخش گاز نيروگاه سيكل تركيبي خرم‌آباد