نتایج آزمایش‌های مرحله سوم کاوش غار کلدر خرم‌آباد هنوز دریافت نشده است

قاسمی:

نتایج آزمایش‌های مرحله سوم کاوش غار کلدر خرم‌آباد هنوز دریافت نشده است

غار کلدر

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: نتایج آزمایش های مرحله سوم کاوش غار تاریخی کلدر خرم‌آباد هنوز دریافت نشده است.

به گزارش خبرنگار زرک؛ سید امین قاسمی امروز یکشنه ۸ تیرماه در این خصوص بیان کرد: پس از پایان فصل سوم کاوش این غار تاریخی تاکنون نتایج آزمایش ها و مستندات مربوط به یافته های جدید در این غار به اداره کل میراث فرهنگی استان ارسال نشده است.

او اظهار داشت: به علت احتمال صدمه به لایه های پارینه سنگی و با توجه به انجام سه دوره کاوش های باستان شناسی در غار کلدر در سالیان گذشته به علت تحمیل آسیب به لایه های مربوط به دوران پارینه سنگی در حال حاضر این غار ظرفیت کاوش های سنتی نقطه به نقطه را نخواهد داشت و باید شرایطی فراهم شود که با استفاده از تکنولوژی های جدیدتر و بدون صدمه زدن به لایه های دوران پارینه سنگی، فصل چهارم کاوش های باستان شناسی در آن انجام شود.

قاسمی با اشاره به انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر افزایش قدمت غار تاریخی کلدر از ۵۴ هزار سال به ۶۳ هزار سال تصریح کرد: به موجب همین ادعا، سال گذشته در سومین مرحله ‌عملیات کاوش های باستان شناسی این غار توسط یک هئیت حرفه ای و تخصصی باستان شناسی، اشیا و نمونه هایی از لایه های تاریخی این غار در آزمایشگاه های تخصصی خارج از کشور مورد بررسی و تحقیق قرار گرفت اما هنوز خروجی و نتیجه این تحقیقات به دست ما نرسیده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان تاکید کرد: به محض دریافت اطلاعات و روشن شدن نتایج موثق تحقیقات این هیئت باستان شناسی، تصدیق با عدم تصدیق این نظریه را از طریق روابط عمومی اداره کل اطلاع رسانی خواهیم کرد./

یعقوب دالوند

 

 

برچسب: 
اداره کل میراث فرهنگی لرستان - سید امین قاسمی - غار کلدر

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

آموزش اصول بازاریابی به 350 هنرمند صنایع دستی لرستان

يعقوب دالوند

فروش صنایع دستی موتور محرك تولید است و باید پذیرفت رونق این محصولات در گرو پاسخ به نیاز جامعه و نوآوری در تولید به منظور جذب مشتری است و اكنون هنرمندان باید كمر همت به خلق آثار هنری كاربردی ببندند.

به گفته كارشناسان، توجه و تامین بازار فروش برای محصولات صنایع دستی بسیار مهم است و نباید بی‌توجه به نیازهای بازارهای جهانی اقدام‌ به ساخت مصنوعات دستی نمود و باید توجه داشت صنایعی را تهیه و تولید کنیم که قابلیت کاربردی و امکان استفاده در منازل را داشته باشند.

گفتگو

بهزاد خسروی

یک اقتصاددان لرستانی معتقد است صندوق سهام عدالت یکی از بی‌نظیرترین فرصت های تاریخی برای لرستان خواهد بود چراکه ‏با کمک آن می‌توان بسیاری از مشکلات اقتصادی را رفع کرد. در گفت‌وگوی تفصیلی زیر به چراهای وضعیت اقتصادی لرستان پرداخته شده و راهکارهای اساسی برون رفت از این وضعیت پیشنهاد شده است.

لرستان استانی با ظرفیت‌های بسیار بالاست که متاسفانه عقب ماندگی‌های این استان از شاخص‌های توسعه‌ای روز به روز بیشتر می‌شود و نیاز است تا مدیران استانی به دنبال راهکاری اساسی برای رفع این عقب افتادگی‌ها باشند.

ویدئوها

مبارزه خانوادگی با کرونا در بیمارستان یحیی‌نژاد بابل
نخستین پیام بی‌سیم به‎ قرارگاه فتح، هنگام ورود رزمندگان به ‎خرمشهر
۴۵ ثانيه سلامتي
ساده‌ترین راه تشخیص شارژر اصل و تقلبي
رعايت نكات اهل مسجد جهت پيشگيري از شيوع كرونا
اتیان سوگند کارشناسان جدید کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان

تصاویر

آیین کلنگ زنی دو پروژه شهری شهرداری خرم‌آباد برگزار شد
دیدار مدیر مخابرات لرستان با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان
دیدار رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان با شهردار خرم آباد
گزارش تصویری بازدید خبرنگاران استان از روند مرمت اضطراری قلعه فلک الافلاک خرم‌آباد
سفر پرويز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به لرستان
افتتاح واحد اول و دوم بخش گاز نيروگاه سيكل تركيبي خرم‌آباد