مأموریت ستادهای معین بازسازی مناطق سیل‌زده در لرستان پایان یافت

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان:

مأموریت ستادهای معین بازسازی مناطق سیل‌زده در لرستان پایان یافت

مسعود رضایی مدیرکل بنیاد مسکن لرستان

مدیرکل بنیادمسکن لرستان گفت: ماموریت ستادهای معین بازسازی مناطق سیل‌زده در استان پایان یافت.

به گزارش خبرنگار زرک؛ مسعودرضایی شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران با قدردانی از تلاش‌های ارزشمند ستادهای بازسازی مستقردر شهرستان‌های پلدختر، دلفان، چگنی، ازنا و الیگودرز اعلام کرد: عملیات بازسازی مناطق سیل‌زده لرستان با پیشرفت حدود ۹۶درصدی در مراحل نهایی است.

وی با اشاره به اینکه تمامی ۲۰ هزار واحد تعمیری، به سرانجام رسیده‌اند ادامه داد: از مجموع ۱۲ هزار و ۷۰۰ واحد تخریبی شناسایی شده‌ی استان تعداد ۱۱ هزار و ۶۰۰ واحد روستایی و مابقی شهری بوده‌اند.

مدیرکل بنیادمسکن لرستان با اشاره به اتمام ماموریت ستادهای بازسازی معین درلرستان تصریح کرد: بازسازی واحدهای باقیمانده توسط بنیادمسکن لرستان تکمیل خواهد شد و متقاضیان برای تکمیل واحدهای خود باید به شعب بنیاد مسکن شهرستان محل سکونت‌شان مراجعه نمایند.

رضایی  گفت: به طور معمول برنامه زمان بندی بازسازی‌ها یکساله است و این مهم در خصوص مناطق سیل زده لرستان به دلیل شیوع بیماری کرونا، افزایش قیمت‌ها، تامین زمین مورد نیاز واحدهای در حریم و بستر رودخانه و مکان‌یابی جدید نیاز به زمان بیشتری داشت و به طول انجامید.

وی با تاکید بر مشارکت محور بودن  کار بازسازی و لزوم همکاری مردم دراین امر اظهارکرد: برخی از سیل زدگان زیربنای بیشتری برای واحدهای مسکونی جدید در نظر گرفته و برخی توان مالی و آورده کمتری داشته‌اند که باتوجه به شرایط موجود لازم است واحد خود را در حد بهره برداری آماده نموده تا قبل از شروع بارش‌های جدید در امنیت کامل در واحدهای احداثی خود اسکان یافته و به مرور تکمیل و به اتمام برسانند.

امیر ارشادی/

 

 

برچسب: 
اداره کل بنیاد مسکن لرستان - مسعود رضایی - پلدختر - مناطق سیل زده - ستاد معین

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

تنش در شورای شهر خرم‌آباد؛ هیاهو برای هیچ!

پايگاه خبري زرك ـ سميه روزبهاني

جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دستور کار بررسی استعفای شهردار مرکز لرستان این‌بار به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور کار خارج و به فردا موکول شد.

به گزارش خبرنگار زرک؛ امروز شنبه ۲۲شهریور۹۹، جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دو دستور کار بررسی نامه‌های وارد شده به صحن شورا و بررسی نامه استعفای شهردار مرکز لرستان با حضور ۹عضو شورا برگزار شد؛ موضوع دوم در حالی به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور جلسه خارج و به فردا موکول شد که در جلسه گذشته نیز به دلیل عدم حضور ۴نفر از اعضا بی‌نتیجه مانده بود.

گفتگو

ظرفیت تبدیل شدن خرم‌آباد به شهر پیاده محور

پایگاه خبری زرک ـ بتول صادقی‌مهر

محقق و مدرس دانشگاه‌های مرکز لرستان گفت: با برنامه ریزی‌ها و تامین منابع مالی، خرم‌آباد ظرفیت تبدیل شدن به شهر پیاده محور را دارد.

محمد اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار زرک با بیان اینکه کارکرد معبر پیاده در فضای عمومی شهر می‌تواند موجب تقویت رابطه اجتماعی و معنوی شهروندان شود، افزود: پیاده‌روی می‌تواند در ارتقای سطح سلامت شهروندان مؤثر باشد به نحوی که سلامت جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی شهروندان را به میزان قابل توجهی افزایش دهد به دهمین دلیل است که جوامع دارای بسترهای شهری مناسب برای پیاده‌روی از مزیت شادمانی بیشتری نسبت به جوامع فاقد این مؤلفه برخوردار هستند.

ویدئوها

تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی
ریزعلی‌‌های امروز ایران اهل روستای کوه‌بُرد دهدشت

تصاویر

بازدید از عملیات عمرانی آستان امامزادگان احمد و محمود در دلفان
نشست معاونان وزیر کار با نماینده ولی فقیه در لرستان
نشست خبری فرماندهی انتظامی لرستان به روایت تصویر
گزارش تصويري جلسه شوراي عالي بانک‌ها با حضور نماینده ولی فقیه در لرستان
انتصاب مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی لرستان + گزارش تصویری
گزارش تصویری تشدید نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی لرستان بر ذبح دام