لرستان طلایه‌دار ورزش‌های روستایی و بازی‌های عشایری است

سرپرست فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی:

لرستان طلایه‌دار ورزش‌های روستایی و بازی‌های عشایری است

لرستان طلایه‌دار ورزش‌های روستایی و بازی‌های عشایری است

سرپرست فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی ومحلی گفت: لرستان طلایه‌دار ورزش‌های روستایی و بازی‌های عشایری است.

به گزارش خبرنگار زرک؛ عباسعلی اکبری روز چهارشنبه که در مجمع انتخاباتی هیئت ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی و محلی لرستان سخن می‌گفت، اظهار داشت: عملکرد این هیئت طی چهار سال گذشته مطلوب بوده و دارای پایگاه اجتماعی است.

وی به فعالیت‌های ماندگار هیئت ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی و محلی در زمان وقوع سیل لرستان اشاره کرد و افزود: همین امر تقدیر وزیر ورزش را در پی داشت.

سرپرست فدراسیون ورزش روستایی وبازی‌های بومی ومحلی از لرستان بعنوان پشتوانه ورزش کشور یاد کرد و گفت: این استان در رشته‌های مختلف ورزشی تیم‌های ملی را تغذیه کرده است.

اکبری، ارتقا نگاه مدیران استانی به حوزه ورزش روستایی لرستان را خواستار شد و بیان داشت: این امر موجبات شادابی جامعه روستایی را به ارمغان می‌آورد.

او، جمعیت روستایی لرستان را ۵۰۰هزار نفر اعلام و بر تقویت ورزش‌های روستایی این استان تأکید کرد.

شناسايي ۷۵ بازي انفرادي و گروهي در حوزه ورزش روستايي لرستان

سرپرست فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی ومحلی از شناسایی ۷۵ بازی انفرادی و گروهی در حوزه ورزش روستایی لرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: بازی‌های مختلف ورزشی مانند کشتی لُری، دال پلان، قازقلنگ، لی‌لی بازی و...  از جمله این ورزش‌ها است.

اکبری با بیان اینکه لرستان،در ورزش‌های روستایی و بازی‌های عشایری پرچمدار است، یاد آورشد: لرستان این ظرفیت را دارد که این بازی‌ها را به عنوان میراث ناملموس کشور ثبت کند، بنابراین باید مسیر را به سمتی ببریم که با شناسایی، استاندارد سازی و برگزاری آنها این اتفاق انجام گیرد.

سرپرست فدراسیون ورزش روستایی وبازی‌های بومی ومحلی در ادامه یادآور شد: جشنواره گلونی که به عنوان حجاب لرستان طرح آن به نهاد ریاست جمهوری رفته روند برگزاری آن در معاونت بانوان در حال انجام است.

اکبری با بیان اینکه راه‌اندازی و تجهیز ۳۰ خانه‌ی ورزش روستایی در لرستان کاری بسیار عظیم در حوزه ورزش‌های روستایی محسوب می‌شود، گفت: بسیاری از قهرمانان ورزش ما از جامعه‌ی روستایی آمده‌اند.

وی در پایان اظهار داشت: امیدواریم از طریق ورزش‌های روستایی، قهرمانانی را تا سطح المپیک به ورزش کشور معرفی کنیم.

عكس: ايسنا

انتهاي پيام/

 

 

برچسب: 
عباسعلي اكبري - فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی - دال پلان

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

آموزشیار دانشگاه آزاد همچنان لنگ می‌زند

پایگاه خبری زرک ـ سمیرا جوادی*

سامانه‌ی آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی که فعالیت رسمی‌اش را از دهم شهریور سال جاری آغاز کرده است همچنان لنگ می زند. هفته‌ی اول آبان ماه هستیم و سامانه‌ی آموزشیار، امان دانشجویان را بریده است. ابتدا که این سامانه راه اندازی شد دانشجویان با مشکل عدم ثبت نمرات مواجه شدند سپس انتخاب واحد به مشکل برخورد، بعد از آن پرداخت شهریه و حذف و اضافه که در این بین مشکلات و نگرانی‌هایی برای دانشجویان به ویژه فارغ التحصیلان و مشمولان خدمت به وجود آورد. بیش از یک ماه از شروع سال تحصیلی می‌گذرد، اما سیستم آموزشیار برای برگزاری کلاس‌ها تجهیز نشده است و کلاس‌ها باید در سیستم وادانا برگزار شوند که این سیستم نیز دانشجویان را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کرده است ...

گفتگو

ثبت‌نام 213هزار لرستانی در سامانه ارزیابی وسع بیمه سلامت

پایگاه خبری زرک ـ سبزی

مدیرکل بیمه سلامت لرستان از ثبت‌نام ۲۱۳ هزار نفر در سامانه ارزیابی وسع این اداره کل خبر داد.

شاهدخت فتحی بیرانوند، شامگاه جمعه به خبرنگار زرک گفت: طرح ارزیابی وسع که از طرف هیئت دولت در مرداد ۱۳۹۸ به استان‌ها ابلاغ شد لرستان هم در دو صندوق بیمه روستایی و عشایر و بیمه همگانی این طرح را اجرایی کرد.

او افزود: در این طرح ۲۱۳هزار لرستانی ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۱۵۰ هزار نفر مشمول دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت شدند.

ویدئوها

تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی
ریزعلی‌‌های امروز ایران اهل روستای کوه‌بُرد دهدشت

تصاویر

گزارش تصويري معارفه امام جمعه جديد شهرستان چگني
تجلیل از مدافعان سلامت بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد
دیدار با خانواده اولین شهید سازمان اوقاف و امور خیریه در الیگودرز
بازدید از عملیات عمرانی آستان امامزادگان احمد و محمود در دلفان
نشست معاونان وزیر کار با نماینده ولی فقیه در لرستان
نشست خبری فرماندهی انتظامی لرستان به روایت تصویر