ضرورت تبیین و ترویج وقف جدید در لرستان

مدیر حوزه علمیه لرستان تاکید کرد:

ضرورت تبیین و ترویج وقف جدید در لرستان

ضرورت تبیین و ترویج وقف جدید در لرستان

مدیر حوزه علمیه لرستان بر ضرورت تبیین و ترویج وقف‌های جدید تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار زرک؛ حجت الاسلام احد عبداللهی، عصر دوشنبه در نشست با مدیرکل و کارکنان اوقاف لرستان به مناسبت هفته وقف گفت: وقف، سنت حسنه‌ای است که باید در طول سال و به صورت مداوم به این مهم پرداخته شود.

وی بر ضرورت تبیین و ترویج وقف‌های جدید تأکید کرد و افزود: باید راهکار جدیدی پیرامون ایجاد وقف‌های جدید به کار گرفته شود.

مدیر حوزه علمیه لرستان با اشاره به نقش خیرین در ترویج و ایجاد وقف خاطرنشان کرد: با دعوت از خیرین خارج و داخل استان می‌توان در زمینه ایجاد وقف‌های جدید و هدایت نیت واقف به سمت حوزه علمیه اقدامات مؤثری انجام داد.

حجت الاسلام عبداللهی، تربیت مبلّغ وقف را از دیگر راهکارهای مهم در زمینه ایجاد و احیای موقوفات دانست و اظهار داشت: در این زمینه همکاری اوقاف لرستان نتیجه بخش است.

وی خاطرنشان کرد: بهره‌مندی از ظرفیت فضای مجازی و رسانه‌ها از دیگر فرصت‌های مناسب برای نهادینه سازی فرهنگ وقف در جامعه و ایجاد وقف‌های جدید است.

مدیر حوزه علمیه لرستان با بیان اینکه بیان احکام و آثار و برکات وقف از دیگر الزاماتی است که باید با بهره‌مندی از ظرفیت مبلغان، رسانه و فضای مجازی انجام شود، گفت: با ایجاد و احیای موقوفات می‌توان اقدامات مؤثری در رفع مشکلات جامعه انجام داد.

وی بر ضرورت احیای موقوفات حوزوی تأکید کرد و اذعان داشت: در سایه این مهم بسیاری از مشکلات حوزه و طلاب برطرف خواهد شد و نقش بسزایی در رشد و گسترش حوزه‌‌های علمیه در استان دارد.

حجت الاسلام عبداللهی تصریح کرد: باید عواقب موقوفاتی که در تصرف دیگران هستند در جامعه بیان شود و به این مسائل پرداخته و برای احیای این موقوفات راهکارهای اساسی به کار گرفته شود.

حسین ساکی/

 

برچسب: 
اداره کل اوقاف و امور خیریه لرستان - حوزه علمیه لرستان - احد عبدالهي

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

سرماخورده‌ام، آنفلوآنزا گرفته‌ام یا کرونا؟

ویروس‌های متفاوتی عامل سرماخوردگی، آنفلوآنزا و کرونا هستند ولی این بیماری‌ها علائم مشابهی دارند که تمایزشان می‌تواند سخت باشد. اما در مورد این بیماری‌ها که ممکن است در ماه‌های آینده به آنها مبتلا شویم، باید چه نکاتی را بدانیم؟

بسیاری از افرادی که به کرونا مبتلا می‌شوند، حداقل یکی از علائم اصلی زیر را دارند:

ادامه

گزارش

آموزشیار دانشگاه آزاد همچنان لنگ می‌زند

پایگاه خبری زرک ـ سمیرا جوادی*

سامانه‌ی آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی که فعالیت رسمی‌اش را از دهم شهریور سال جاری آغاز کرده است همچنان لنگ می زند. هفته‌ی اول آبان ماه هستیم و سامانه‌ی آموزشیار، امان دانشجویان را بریده است. ابتدا که این سامانه راه اندازی شد دانشجویان با مشکل عدم ثبت نمرات مواجه شدند سپس انتخاب واحد به مشکل برخورد، بعد از آن پرداخت شهریه و حذف و اضافه که در این بین مشکلات و نگرانی‌هایی برای دانشجویان به ویژه فارغ التحصیلان و مشمولان خدمت به وجود آورد. بیش از یک ماه از شروع سال تحصیلی می‌گذرد، اما سیستم آموزشیار برای برگزاری کلاس‌ها تجهیز نشده است و کلاس‌ها باید در سیستم وادانا برگزار شوند که این سیستم نیز دانشجویان را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کرده است ...

گفتگو

پایگاه خبری زرک ـ پیام عالیخانی چگنی

دبیر هیئت شنا، شیرجه و واترپلو لرستان از جذب و شناسایی استعدادهای رده‌های سنی مختلف ورزش شنا در این استان خبر داد.

وحید بیگ‌زاده در گفت‌وگو با زرک با اعلام این خبر افزود: نوجوانان و جوانان لرستانی پتانسل‌های خیلی بالایی در ورزش دارند و می‌توانند در شنا حرف‌های زیادی برا گفتن داشته باشند.

وی از قول مساعد وزارت ورزش و جوانان و مسئولان لرستان در خصوص واگذاری استخر به هیات شنا، شیرجه و واترپلو استان سخن به میان آورد و ادامه داد: با افزایش مدارس تخصصی شنا، شیرجه و واترپلو، برآنیم ضمن برگزاری لیگ‌های مختلف، رقابتی سالم و جذاب بین ورزشکاران و مربیان ایجاد کنیم.

ویدئوها

گرفتار شدن اعضای یک خانواده در خودروی تصادفی
تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی

تصاویر

دیدار مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور با نماینده ولی فقیه در لرستان
توزیع تجهیزات ورزشی در خرم‌آباد و کوهدشت
بازدید حسنی مقدم از روند تهیه، توزیع و تولید نهاده‌های دامی در خرم‌آباد
«بیشه پیرتو» قبل از کرونا
تصاویر مهار آتش سوزی انبار غذایی در خرم‌آباد
نخستین تصاویر پادگان ۹۰ ساله‌ی خرم‌آباد پس از تخلیه