رمان «ساعت به وقت انار» روانه بازار شد

رمان «ساعت به وقت انار» روانه بازار شد

رمان ساعت به وقت انار نوشته آفرین پنهانی

رمان"ساعت به وقت انار" از تازه‌های انتشارشده نویسنده لرستانی «آفرین پنهانی» ست که به تازگی روانه بازار نشر شده است.

به گزارش خبرنگار زرک؛ این اثر متفاوت گونه هم به لحاظ سبک نوشتاری و روایت محوری هم نوع پرداخت برای رده سنی نوجوانان نوشته شده که در نوع خود بی نظیر و نادر می باشد و ضمن ساختاری قوی و مخاطب پسند در بحث روایت محوری;معرف تاریخ, مکان‌های تاریخی, شخصیت‌های زنان تاثیرگذار در طوایف مختلف لر در ادوار تاریخی, اقلیم جغرافیایی و ادبیات شفاهی لرستان و نیز محتوایی پربار و غنی برای اولین بار به رشته تحریر درآمده است.

رمان "ساعت به وقت انار" روایت هفت نوجوان است که برای به دست آوردن مهربانی و نیکی, راستی و درستی, آگاهی و دانایی راهی سفرشده و در هفت اقلیم,هفت کوه, با هفت روایت متفاوت, هفت اهریمن را مغلوب و دوستی و مهربانی,آبادانی, ایمن شدن محیط زیست, صلح, آگاهی و دانایی را برای سرزمین خود به  ارمغان می‌آورند.

رمان" ساعت به وقت انار "رمانی بر مبنای رئالیسم جادویی ست که هم در فضایی واقعی و هم فراواقعی و تخیلی قدرت تفکراندیشی و خوب فکر کردن را در مخاطب ایجاد می‌کند.

دراین اثر ضمن معرفی و پاسداشت فرهنگ پرغنای مردمان لر,اثری فرا مکانی و فرازمانی ست که خواننده در هرمکان و هرزمان با آن ارتباط برقرار کرده و همزادپنداری می‌کند.

این اثر توسط نشرکتاب(ماه باران) منتشر گردیده است.

محمدرضا میرزاپور/

 

برچسب: 
آفرین پنهانی - رمان ساعت به وقت انار - نشر کتاب

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

آموزشیار دانشگاه آزاد همچنان لنگ می‌زند

پایگاه خبری زرک ـ سمیرا جوادی*

سامانه‌ی آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی که فعالیت رسمی‌اش را از دهم شهریور سال جاری آغاز کرده است همچنان لنگ می زند. هفته‌ی اول آبان ماه هستیم و سامانه‌ی آموزشیار، امان دانشجویان را بریده است. ابتدا که این سامانه راه اندازی شد دانشجویان با مشکل عدم ثبت نمرات مواجه شدند سپس انتخاب واحد به مشکل برخورد، بعد از آن پرداخت شهریه و حذف و اضافه که در این بین مشکلات و نگرانی‌هایی برای دانشجویان به ویژه فارغ التحصیلان و مشمولان خدمت به وجود آورد. بیش از یک ماه از شروع سال تحصیلی می‌گذرد، اما سیستم آموزشیار برای برگزاری کلاس‌ها تجهیز نشده است و کلاس‌ها باید در سیستم وادانا برگزار شوند که این سیستم نیز دانشجویان را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کرده است ...

گفتگو

ثبت‌نام 213هزار لرستانی در سامانه ارزیابی وسع بیمه سلامت

پایگاه خبری زرک ـ سبزی

مدیرکل بیمه سلامت لرستان از ثبت‌نام ۲۱۳ هزار نفر در سامانه ارزیابی وسع این اداره کل خبر داد.

شاهدخت فتحی بیرانوند، شامگاه جمعه به خبرنگار زرک گفت: طرح ارزیابی وسع که از طرف هیئت دولت در مرداد ۱۳۹۸ به استان‌ها ابلاغ شد لرستان هم در دو صندوق بیمه روستایی و عشایر و بیمه همگانی این طرح را اجرایی کرد.

او افزود: در این طرح ۲۱۳هزار لرستانی ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۱۵۰ هزار نفر مشمول دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت شدند.

ویدئوها

تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی
ریزعلی‌‌های امروز ایران اهل روستای کوه‌بُرد دهدشت

تصاویر

گزارش تصويري معارفه امام جمعه جديد شهرستان چگني
تجلیل از مدافعان سلامت بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد
دیدار با خانواده اولین شهید سازمان اوقاف و امور خیریه در الیگودرز
بازدید از عملیات عمرانی آستان امامزادگان احمد و محمود در دلفان
نشست معاونان وزیر کار با نماینده ولی فقیه در لرستان
نشست خبری فرماندهی انتظامی لرستان به روایت تصویر