جشنواره ملی فیلم مستند «کلدر» باید در شأن تمدن کهن لرستان برگزار شود

علی اکبر ولدبیگی:

جشنواره ملی فیلم مستند «کلدر» باید در شأن تمدن کهن لرستان برگزار شود

جشنواره ملی فیلم مستند کلدر

رییس جشنواره ملی فیلم مستند «کلدر» تاکید کرد: این جشنواره باید در شأن تمدن کهن لرستان برگزار شود.

به گزارش خبرنگار زرک، علی اکبر ولدبیگی امروز شنبه که در نخستین نشست خبری شورای سیاست‌گذاری جشنواره ملی فیلم مستند کلدر که با حضور عوامل برگزاری این جشنواره در سالن اجتماعات اداره کل حوزه هنری لرستان برگزار شد سخن می‌گفت، اظهار داشت: آغاز رسمی این جشنواره به نوعی از نشست امروز خواهد بود.

 وی با تأکید بر اینکه جایگاه سینمای مستند در ایران مغفول مانده است، تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت سینمای مستند می‌توان تفکرات پراکنده را کنار هم قرار داد.

یک گروه مقتدر و کاردان را گرد هم آوردیم

رییس جشنواره ملی فیلم مستند «کلدر» در ادامه به روند شکل‌گیری این جشنواره اشاره و اضافه کرد: از یک سال و نیم قبل تصمیم گرفتیم این جشنواره را اجرایی کنیم و به همین منظور یک گروه مقتدر و کاردان در زمینه‌های مختلف را برای برگزاری جشنواره گرد هم آوردیم.

ولدبیگی با بیان اینکه ایران صاحب قدرتمندترین تاریخ جهان است، خاطرنشان کرد: به جرأت می‌توان گفت اگر ایران وجود نداشت، به طور قطع تاریخی هم وجود نداشت.

وی، با اعلام اینکه نخستین دوره جشنواره به صورت ملی در اردیبهشت سال ۱۴۰۰ در خرم‌آباد برگزار می‌شود، یادآور شد: در سال‌های بعدی مقدمات برگزاری یک جشنواره بین‌المللی با حضور مستندسازان جهانی برگزار خواهد شد.

جشنواره ملی فیلم مستند «کلدر» در انحصار کسی نیست

ولدبیگی در پایان تأکید کرد: جشنواره ملی فیلم مستند «کلدر» در انحصار کسی نیست و برای برگزاری هر چه بهتر این جشنواره نیازمند یاری مسئولان استانی و ملی و همچنین اصحاب رسانه هستیم؛ چرا که باید این جشنواره در خور و شأن تمدن کهن لرستان به دیگران معرفی و در نهایت برگزار شود./

 

 

برچسب: 
علی اکبر ولدبیگی - جشنواره ملی فیلم مستند کلدر - نشست خبری

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

لرستان بيكارترين استان كشور در بهار امسال

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، استان لرستان با نرخ بیکاری ۲۱ درصد به عنوان بیکارترین استان ایران در بهار امسال شناخته شد.

به گزارش پايگاه خبري زرك، بر اساس جدول نرخ بیکاری در بهار سال ۹۹ که توسط مرکز آمار ایران اعلام شده است، لرستان بار دیگر به عنوان بیکارترین استان ایران شناخته شد.

گفتگو

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس می گوید عدم در نظر گرفتن شاخص هایی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری، بار سنگینی بر دوش نظام گذاشته است.

سیدحمیدرضا کاظمی، با اشاره به تشکیل کارگروهی در کمیسیون شوراها برای اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری گفت: کمتر از یکسال تا انتخابات ریاست جمهوری و شوراها فرصت داریم ...

ویدئوها

مبارزه خانوادگی با کرونا در بیمارستان یحیی‌نژاد بابل
نخستین پیام بی‌سیم به‎ قرارگاه فتح، هنگام ورود رزمندگان به ‎خرمشهر
۴۵ ثانيه سلامتي
ساده‌ترین راه تشخیص شارژر اصل و تقلبي
رعايت نكات اهل مسجد جهت پيشگيري از شيوع كرونا
اتیان سوگند کارشناسان جدید کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان

تصاویر

آیین کلنگ زنی دو پروژه شهری شهرداری خرم‌آباد برگزار شد
دیدار مدیر مخابرات لرستان با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان
دیدار رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان با شهردار خرم آباد
گزارش تصویری بازدید خبرنگاران استان از روند مرمت اضطراری قلعه فلک الافلاک خرم‌آباد
سفر پرويز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به لرستان
افتتاح واحد اول و دوم بخش گاز نيروگاه سيكل تركيبي خرم‌آباد