تعلیم و تربیت اسلامی در مقابل زورگویی استعمارگران ایستادگی کرده است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

تعلیم و تربیت اسلامی در مقابل زورگویی استعمارگران ایستادگی کرده است

حجت الاسلام شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: همواره کشورهای استعماری، کشورمان را به دلیل غنای مادی و معنوی طعمه خوبی برای کسب منافع خود می‌دانسته‌اند، اما آن چیزی که توانسته در مقابل این زورگویی‌ها بایستد تعلیم و تربیت اسلامی است که تلاش می‌کند علم و دانش در جهت زیست بهتر انسان به کار گرفته شود.

 به گزارش خبرنگار زرک؛ حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی که در آیین تجلیل از اساتید و کارکنان رزمنده و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد سخن می‌گفت، با گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس اظهار داشت:  امروزه ما در عصر انفجار اطلاعات و پیشرفت‌های عظیم علمی زندگی می‌کنیم و رشد علم و تبدیل آن به ثروت مسابقه‌ای است که در جهان امروز در حال انجام است.

وی افزود: شاهدیم که جهانخواران و ابرقدرت‌‌ها از علم وتکنولوژی در جهت منافع خود استفاده می‌کنند و آن را در راستای ضربه زدن و ظلم به سایر ملت‌ها به کار می‌گیرند.

امام جمعه خرم‌آباد ادامه داد: کشور ما به دلیل برخورداری از منابع عظیم فرهنگی و مادی در طول تاریخ فراز و نشیب‌های زیادی را طی کرده و تلخی‌های زیادی را تجربه نموده است، زیرا کشورهای استعماری کشورمان را به دلیل این غنای مادی و معنوی طعمه خوبی برای کسب منافع خود می‌دانسته‌اند، اما آن چیزی که توانسته است در مقابل این زورگویی‌ها بایستد تعلیم و تربیت اسلامی است که تلاش می‌کند علم و دانش در جهت زیست بهتر انسان به کار گرفته شود.

حجت الاسلام شاهرخی یادآور شد: علم ذاتاً مطلوب است؛ ولی وقتی این علم در راستای زیست بهتر بشر باشد مطلوبیت آن صد چندان خواهد بود و جایی‌که می‌تواند علم را گسترش دهد نظام آموزشی در مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه است.
وی، یکی از اهداف تعلیم و تربیت را پایبندی به اعتقادات دینی و در رأس آن توحید در همه شئونات زندگی دانست و تاکید کرد: با تعلیم و تربیت اسلامی می‌توانیم ارزش‌های اخلاقی و دینی را سرزنده و استوار نگهداریم و صداقت،  شرافت، کرامت و فضیلت را در جامعه ترویج کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اهداف تعلیم و تربیت اصالت دادن به اسلام و ارزش‌های اسلامی در دانشگاه‌ها است و دانشگاه‌ها باید محلی برای مسابقه عمل به ارزش‌های اسلامی باشد به گونه‌ای که در دانشگاه، جوان مومن، انقلابی، معنویت‌گرای اخلاق‌مدار عدالتخواه پرورش یابد که این امر با همکاری، همفکری، همدلی و استفاده از تجارب و خِرد روحانیت و اساتید پی‌ریزی می‌شود.

گفتنی است در پایان از اساتید و کارمندان ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد تجلیل به عمل آمد.

عباس قادری/

 

 

برچسب: 
حجت الاسلام شاهرخی - امام جمعه خرم آباد - نماینده ولی فقیه در لرستان - دانشگاه آزاد خرم آباد - هفته دفاع مقدس

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

تنش در شورای شهر خرم‌آباد؛ هیاهو برای هیچ!

پايگاه خبري زرك ـ سميه روزبهاني

جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دستور کار بررسی استعفای شهردار مرکز لرستان این‌بار به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور کار خارج و به فردا موکول شد.

به گزارش خبرنگار زرک؛ امروز شنبه ۲۲شهریور۹۹، جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دو دستور کار بررسی نامه‌های وارد شده به صحن شورا و بررسی نامه استعفای شهردار مرکز لرستان با حضور ۹عضو شورا برگزار شد؛ موضوع دوم در حالی به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور جلسه خارج و به فردا موکول شد که در جلسه گذشته نیز به دلیل عدم حضور ۴نفر از اعضا بی‌نتیجه مانده بود.

گفتگو

ظرفیت تبدیل شدن خرم‌آباد به شهر پیاده محور

پایگاه خبری زرک ـ بتول صادقی‌مهر

محقق و مدرس دانشگاه‌های مرکز لرستان گفت: با برنامه ریزی‌ها و تامین منابع مالی، خرم‌آباد ظرفیت تبدیل شدن به شهر پیاده محور را دارد.

محمد اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار زرک با بیان اینکه کارکرد معبر پیاده در فضای عمومی شهر می‌تواند موجب تقویت رابطه اجتماعی و معنوی شهروندان شود، افزود: پیاده‌روی می‌تواند در ارتقای سطح سلامت شهروندان مؤثر باشد به نحوی که سلامت جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی شهروندان را به میزان قابل توجهی افزایش دهد به دهمین دلیل است که جوامع دارای بسترهای شهری مناسب برای پیاده‌روی از مزیت شادمانی بیشتری نسبت به جوامع فاقد این مؤلفه برخوردار هستند.

ویدئوها

تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی
ریزعلی‌‌های امروز ایران اهل روستای کوه‌بُرد دهدشت

تصاویر

بازدید از عملیات عمرانی آستان امامزادگان احمد و محمود در دلفان
نشست معاونان وزیر کار با نماینده ولی فقیه در لرستان
نشست خبری فرماندهی انتظامی لرستان به روایت تصویر
گزارش تصويري جلسه شوراي عالي بانک‌ها با حضور نماینده ولی فقیه در لرستان
انتصاب مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی لرستان + گزارش تصویری
گزارش تصویری تشدید نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی لرستان بر ذبح دام