به پسرم واقعیت را بگویید

یاد شهیدان وطن؛

به پسرم واقعیت را بگویید

شهید کرم خدا دریکوند

فرازی از وصیت‌نامه شهید «کرم‌خدا دریکوند» را در این متن بخوانید.

به گزارش پایگاه خبری زرک؛ در بخشی از وصیت‌نامه این شهید بزرگوار آمده است: به پسرم دروغ نگویید من به سفر رفته ام، نگویید من از سفر باز خواهم گشت. نگویید زیباترین هدیه‌ها را برایش به ارمغان خواهم آورد. به پسرم واقعیت را بگویید. بگویید به خاطر آزادی تو هزاران تیر دشمن استعمار سینه پدرت را نشانه رفته‌اند. بگویید خون پدرت بر تمام مرزهای غرب و جنوب کشورش پریشان شده است.

بگویید سر پدرت هدف تیر منافقان قرار گرفت، اما هنوز ایمان پدرت در تمامی جبهه‌ها می‌جنگد به پسرم واقعیت را بگویید. بگذارید قلب کوچک پسرم ترک بردارد و نفرت همیشه‌ای ظلم ظالمان جهان در آن ریشه بزند. بگذارید پسرم بداند که چرا عکس پدرش را بزرگ کرده‌اند. چرا مادرش دیگر نخواهد خندید. چرا گونه های مادربزرگش همیشه خیس است. چرا پدربزرگش عصا به دست گرفته؛ چرا عموهایش محبتی بیش از پیش به او دارند و چرا پدرش دیگر به خانه باز نمی گردد به پسرم واقعیت را بگویید می‌خواهم پسرم دشمن را بشناسد مظلومیت را بشناسد و عطشناکی نهال نورس دلش را با فوران حقیقت همیشه عاشورا پیوند بزند.

می‌خواهم پسرم هر روز کنار دیوار اطاق بایستد. قدش را اندازه بگیرد و هر روز شناسنامه اش را ورق بزند هر روز فانسقه پدرش را ببیند و هر روز پوتین پدرش را امتحان کند هر روز اسلحه پدرش را روغنکاری کند و هر روز با قمقمه پدرش آب بخورد و هر روز بزرگ شدن دست‌هایش را تماشا کند و هر روز بیتاب روزی باشد که آنقدر بزرگ شود تا برخیزد و قدم در راهی بگذارد که منتهای آن پدرش با لبخندی غرورآفرین چشم انتظار دیدار حماسی اوست.

انتهای پیام/

 

 

برچسب: 
شهید کرم خدا دریکوند - خرم آباد - بسیج رسانه - شهدا

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

لجام گسیختگی قیمت مسکن در لرستان؛ از تحریم تا کرونا

پایگاه خبری زرک ـ یکی از بخش‌های مهم در برآورد شاخص قیمت مصرف کننده، بخش مسکن است. این بخش شامل زیر بخش‌های «اجاره‌بهای واحدهای مسکونی» و «خدمات نگهداری و تعمیر واحد مسکونی» می‌باشد.

براساس گزارش مرکز آمار ایران، در فصل زمستان ۱۳۹۸، شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، به عدد ۱۶۹.۳ رسید که نسبت به فصل قبل (۱۶۲.۸)، ۴.۰ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین نرخ تورم فصلی مربوط به استان سمنان با ۷.۷ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی با ۰.۶درصد افزایش می‌باشد.

گفتگو

مسعود ارمغان مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری خرم‌آباد

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری خرم‌آباد گفت: آژانس‌های تاکسی تلفنی بر اساس پیمایش سهمیه سوخت دریافت می‌کنند.

مسعود ارمغان در گفت‌وگو با خبرنگار زرک، اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیئت وزیران و دستورالعمل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور مقرر شد به‌ منظور نظارت بر عملکرد آژانس‌های تاکسی تلفنی و همچنین مدیریت و نظارت بر نحوه مصرف سوخت، مدیران آژانس‌ها تا ۲۰ مردادماه سال‌جاری پیمایش خودروهای تحت نظارت خود را در سامانه تلتا (سامانه جامع مدیریت حمل و نقل و مانیتورینگ آنلاین) به‌صورت روزانه ثبت کنند.

ویدئوها

پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی
ریزعلی‌‌های امروز ایران اهل روستای کوه‌بُرد دهدشت
مبارزه خانوادگی با کرونا در بیمارستان یحیی‌نژاد بابل
نخستین پیام بی‌سیم به‎ قرارگاه فتح، هنگام ورود رزمندگان به ‎خرمشهر
۴۵ ثانيه سلامتي

تصاویر

برگزاری مسابقه دارت به مناسبت عید غدیر در بروجرد
گزارش تصویری تشییع پیکر زهرا شیرویه نخستین شهید مدافع سلامت لرستان
گزارش تصویری افتتاح فاز دوم پتروشیمی لرستان
گرامیداشت عید غدیر خم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد
تقدیر مدیرکل آموزش و پرورش لرستان از هیات مدیره خانه مطبوعات
گزارش تصویری آزمون ورودی دکتری تخصصی در دانشگاه لرستان