برگزاری آزمون نظام مهندسی در سه شهر لرستان / ۵هزار مهندس پروانه اشتغال دریافت می‌کنند

مدیرکل راه و شهرسازی استان خبر داد؛

برگزاری آزمون نظام مهندسی در سه شهر لرستان / ۵هزار مهندس پروانه اشتغال دریافت می‌کنند

برگزاری آزمون نظام مهندسی در سه شهر لرستان / 5هزار مهندس، پروانه اشتغال دریافت می‌کنند

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان از برگزاری آزمون نظام مهندسی در سه شهر این استان خبر داد و گفت: ۵هزار عضو سازمان نظام مهندسی لرستان پروانه اشتغال ندارند که از طریق این آزمون‌ها، پروانه اشتغال دریافت می‌کنند.

رضا خالقی، ظهر روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار زرک اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی لرستان هم اکنون ۹هزار نفر عضو دارد که از این تعداد ۴هزار نفر دارای پروانه اشتغال هستند و مابقی نیز از طریق آزمون‌، پروانه اشتغال خواهند گرفت.

وی در ادامه گفت: پنجشنبه و جمعه سوم‌و چهار مهرماه نوبت اول آزمون نظام مهندسی امسال برگزار شد که این آزمون ادامه آزمون ششم شهریور ماه بوده است.

تعداد شرکت کنندگان در آزمون نظام مهندسی لرستان بیشتر از میانگین کشوری است

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با بیان اینکه در این آزمون ۴۹۰۰ نفر در هفت رشته ساختمان، عمران، معماری وشهرسازی، نقشه برداری، برق، مکانیک و ترافیک شرکت کردند، اضافه کرد: همچنین کاردان‌های فنی ساختمان نیز در این آزمون شرکت کردند تا از طریق نظام کاردانی وارد بازار شوند.

خالقی، رتبه لرستان به لحاظ تعداد شرکت کنندگان در این آزمون را پنج اعلام و تصریح کرد: همچنین نُرم کشوری تعداد شرکت کنندگان در این آزمون ۵۱ درصد بوده که در لرستان ۷۱ درصد گزارش شده است.

وی با اعلام اینکه امروز جمعه نیز آزمون معماران تجربی برگزار می‌شود، از روسای دانشگاه‌های خرم‌آباد، بروجرد و الیگودرز که در برگزاری آزمون همکاری لازم را داشتند، قدردانی کرد.

برگزاری آزمون نظام مهندسی با رعایت فاصله اجتماعی

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان خاطرنشان کرد: این آزمون‌ها با رعایت فاصله اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی در شهرهای الیگودرز، بروجرد و خرم‌آباد برگزار شد و این در حالیست که در کلان‌شهرهایی نظیر استان فارس یک حوزه در نظر گرفته شده، اما برای رفاه حال شرکت کنندگان لرستانی، ما سه حوزه را برای این مهم در نظر گرفتیم.

خالقی با بیان اینکه پس از پذیرش به این افراد پروانه اشتغال به کار مهندسی داده می‌شود، از همکاری اورژانس و بازرسان سلامت برای  برگزاری این آزمون قدردانی کرد و گفت: به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و افزایش ضریب ایمنی سلامت شرکت‌کنندگان در آزمون محیط و صندلی‌های محل برگزاری ضدعفونی شدند.

انتهای پیام/

 

 

برچسب: 
اداره کل راه و شهرسازی لرستان - رضا خالقی - سازمان نظام مهندسی لرستان - آزمون

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

تنش در شورای شهر خرم‌آباد؛ هیاهو برای هیچ!

پايگاه خبري زرك ـ سميه روزبهاني

جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دستور کار بررسی استعفای شهردار مرکز لرستان این‌بار به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور کار خارج و به فردا موکول شد.

به گزارش خبرنگار زرک؛ امروز شنبه ۲۲شهریور۹۹، جلسه علنی شورای شهر خرم‌آباد با دو دستور کار بررسی نامه‌های وارد شده به صحن شورا و بررسی نامه استعفای شهردار مرکز لرستان با حضور ۹عضو شورا برگزار شد؛ موضوع دوم در حالی به دلیل استعلام از شورای عالی استان‌ها از دستور جلسه خارج و به فردا موکول شد که در جلسه گذشته نیز به دلیل عدم حضور ۴نفر از اعضا بی‌نتیجه مانده بود.

گفتگو

ظرفیت تبدیل شدن خرم‌آباد به شهر پیاده محور

پایگاه خبری زرک ـ بتول صادقی‌مهر

محقق و مدرس دانشگاه‌های مرکز لرستان گفت: با برنامه ریزی‌ها و تامین منابع مالی، خرم‌آباد ظرفیت تبدیل شدن به شهر پیاده محور را دارد.

محمد اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار زرک با بیان اینکه کارکرد معبر پیاده در فضای عمومی شهر می‌تواند موجب تقویت رابطه اجتماعی و معنوی شهروندان شود، افزود: پیاده‌روی می‌تواند در ارتقای سطح سلامت شهروندان مؤثر باشد به نحوی که سلامت جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی شهروندان را به میزان قابل توجهی افزایش دهد به دهمین دلیل است که جوامع دارای بسترهای شهری مناسب برای پیاده‌روی از مزیت شادمانی بیشتری نسبت به جوامع فاقد این مؤلفه برخوردار هستند.

ویدئوها

تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی
ریزعلی‌‌های امروز ایران اهل روستای کوه‌بُرد دهدشت

تصاویر

بازدید از عملیات عمرانی آستان امامزادگان احمد و محمود در دلفان
نشست معاونان وزیر کار با نماینده ولی فقیه در لرستان
نشست خبری فرماندهی انتظامی لرستان به روایت تصویر
گزارش تصويري جلسه شوراي عالي بانک‌ها با حضور نماینده ولی فقیه در لرستان
انتصاب مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی لرستان + گزارش تصویری
گزارش تصویری تشدید نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی لرستان بر ذبح دام