انتخابات ریاست جمهور مشکلاتی دارد

كاظمي؛

انتخابات ریاست جمهور مشکلاتی دارد

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس می گوید عدم در نظر گرفتن شاخص هایی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری، بار سنگینی بر دوش نظام گذاشته است.

سیدحمیدرضا کاظمی، با اشاره به تشکیل کارگروهی در کمیسیون شوراها برای اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری گفت: کمتر از یکسال تا انتخابات ریاست جمهوری و شوراها فرصت داریم از این رو کمیسیون اصلاح قانون این دو انتخابات را در اولویت کاری خود قرار داده است، تا بتوان با هماهنگی شورای نگهبان این اصلاحات را اعمال کنیم.

نماينده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهور، دولت و نمایندگان چند طرح و لایحه ارائه کرده اند، از این رو کارگروهی تشکیل داده شده تا این موارد را بررسی کنند و با جمع بندی نظرات دولت و نمایندگان اصلاحاتی در قانون انتخابات رقم بزنند.

وی گفت: انتخابات ریاست جمهور مشکلات عدیده ای دارد از جمله تعریف رجل سیاسی و شرایط ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری است، از آنجایی که پارامترهای خاصی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری وجود ندارد، ۵۰۰ نفر ثبت نام می کنند که وقتی جزو رجل سیاسی محسوب نمی شود و از سوی شورای نگهبان رد می شوند، بار منفی برای نظام دارد. جریان های مخالف نظام از این امر سوء استفاه می کند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: از این رو لازم است قانون انتخابات ریاست جمهوری اصلاح شود و شرایط ثبت نام در این انتخابات متناسب با شرایط حاکم بر کشور تغییر کند چرا که مردم انتظاراتی از جایگاه ریاست جمهوری دارند و باید به این نیاز پاسخ درست داده شود.

کاظمی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، مطرح کرد: برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی نیز مطرح است که برای اجرایی شدن آن باید نظر وزارت کشور و شورای نگهبان گرفته شود تا این امر در قانون انتخابات دیده شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس در خصوص اصلاح قانون انتخابات شوراهای شهر و روستا گفت: همچنین قانون انتخابات شوراها نیاز به اصلاح و بازنگری دارد باید پیش از برگزاری این انتخابات موارد مورد نیاز اصلاح شود، در تلاش هستیم درکارگروه مذکور بر روی نکات مطرح شده کار شود تا هرچه سریع تر اصلاحات  برای تصویب نهایی به صحن علنی ارسال شود./

منبع: خانه ملت

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

لجام گسیختگی قیمت مسکن در لرستان؛ از تحریم تا کرونا

پایگاه خبری زرک ـ یکی از بخش‌های مهم در برآورد شاخص قیمت مصرف کننده، بخش مسکن است. این بخش شامل زیر بخش‌های «اجاره‌بهای واحدهای مسکونی» و «خدمات نگهداری و تعمیر واحد مسکونی» می‌باشد.

براساس گزارش مرکز آمار ایران، در فصل زمستان ۱۳۹۸، شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، به عدد ۱۶۹.۳ رسید که نسبت به فصل قبل (۱۶۲.۸)، ۴.۰ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین نرخ تورم فصلی مربوط به استان سمنان با ۷.۷ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی با ۰.۶درصد افزایش می‌باشد.

گفتگو

مسعود ارمغان مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری خرم‌آباد

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری خرم‌آباد گفت: آژانس‌های تاکسی تلفنی بر اساس پیمایش سهمیه سوخت دریافت می‌کنند.

مسعود ارمغان در گفت‌وگو با خبرنگار زرک، اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیئت وزیران و دستورالعمل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور مقرر شد به‌ منظور نظارت بر عملکرد آژانس‌های تاکسی تلفنی و همچنین مدیریت و نظارت بر نحوه مصرف سوخت، مدیران آژانس‌ها تا ۲۰ مردادماه سال‌جاری پیمایش خودروهای تحت نظارت خود را در سامانه تلتا (سامانه جامع مدیریت حمل و نقل و مانیتورینگ آنلاین) به‌صورت روزانه ثبت کنند.

ویدئوها

پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی
ریزعلی‌‌های امروز ایران اهل روستای کوه‌بُرد دهدشت
مبارزه خانوادگی با کرونا در بیمارستان یحیی‌نژاد بابل
نخستین پیام بی‌سیم به‎ قرارگاه فتح، هنگام ورود رزمندگان به ‎خرمشهر
۴۵ ثانيه سلامتي

تصاویر

برگزاری مسابقه دارت به مناسبت عید غدیر در بروجرد
گزارش تصویری تشییع پیکر زهرا شیرویه نخستین شهید مدافع سلامت لرستان
گزارش تصویری افتتاح فاز دوم پتروشیمی لرستان
گرامیداشت عید غدیر خم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد
تقدیر مدیرکل آموزش و پرورش لرستان از هیات مدیره خانه مطبوعات
گزارش تصویری آزمون ورودی دکتری تخصصی در دانشگاه لرستان