امسال ۱۵ فصل مرمت در سطح ابنیه تاریخی لرستان انجام شده است

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان:

امسال ۱۵ فصل مرمت در سطح ابنیه تاریخی لرستان انجام شده است

امسال ۱۵ فصل مرمت در سطح ابنیه تاریخی لرستان انجام شده است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان، گفت: به منظور حفاظت و احیا آثار تاریخی فرهنگی، از ابتدای امسال تاکنون ۱۵ فصل مرمت در سطح ابنیه تاریخی استان انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری زرک به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی لرستان، سید امین قاسمی امروز یکشنبه، اظهار داشت: به منظور حفاظت و احیا آثار تاریخی فرهنگی لرستان از ابتدای امسال تاکنون ۱۵ فصل مرمت در سطح ابنیه تاریخی استان انجام شده است.

وی، بیان کرد: مرمت اضطراری قلعه «فلک الافلاک»، خانه تاریخی «آخوند ابو»، خانه «رحیمی» و کوره آجرپزی خرم آباد و مساجد «جامع» و امام و خانه «افتخار الاسلام» بروجرد از موارد شاخص این فصل اقدامات مرمتی هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با اشاره اینکه هدف از انجام عملیات مرمت بر روی آثار فاخر تاریخی- فرهنگی استان، حفظ، نگهداری، مرمت اضطراری و یا احیا این آثار است، افزود: برای انجام این عملیات ۱۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص پیدا کرد که برخی اقدامات به اتمام رسیده و برخی نیز در حال اتمام هستند.

قاسمی، ابراز امیدواری کرد: تا پایان سال جاری با جذب اعتبارات لازم مرمت دیگر ابنیه تاریخی سطح استان نیز در دستور کار این اداره کل قرار گیرد.

برچسب: 
اداره کل میراث فرهنگی لرستان - سید امین قاسمی - مرمت آثار تاریخی

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

آموزش اصول بازاریابی به 350 هنرمند صنایع دستی لرستان

يعقوب دالوند

فروش صنایع دستی موتور محرك تولید است و باید پذیرفت رونق این محصولات در گرو پاسخ به نیاز جامعه و نوآوری در تولید به منظور جذب مشتری است و اكنون هنرمندان باید كمر همت به خلق آثار هنری كاربردی ببندند.

به گفته كارشناسان، توجه و تامین بازار فروش برای محصولات صنایع دستی بسیار مهم است و نباید بی‌توجه به نیازهای بازارهای جهانی اقدام‌ به ساخت مصنوعات دستی نمود و باید توجه داشت صنایعی را تهیه و تولید کنیم که قابلیت کاربردی و امکان استفاده در منازل را داشته باشند.

گفتگو

بهزاد خسروی

یک اقتصاددان لرستانی معتقد است صندوق سهام عدالت یکی از بی‌نظیرترین فرصت های تاریخی برای لرستان خواهد بود چراکه ‏با کمک آن می‌توان بسیاری از مشکلات اقتصادی را رفع کرد. در گفت‌وگوی تفصیلی زیر به چراهای وضعیت اقتصادی لرستان پرداخته شده و راهکارهای اساسی برون رفت از این وضعیت پیشنهاد شده است.

لرستان استانی با ظرفیت‌های بسیار بالاست که متاسفانه عقب ماندگی‌های این استان از شاخص‌های توسعه‌ای روز به روز بیشتر می‌شود و نیاز است تا مدیران استانی به دنبال راهکاری اساسی برای رفع این عقب افتادگی‌ها باشند.

ویدئوها

مبارزه خانوادگی با کرونا در بیمارستان یحیی‌نژاد بابل
نخستین پیام بی‌سیم به‎ قرارگاه فتح، هنگام ورود رزمندگان به ‎خرمشهر
۴۵ ثانيه سلامتي
ساده‌ترین راه تشخیص شارژر اصل و تقلبي
رعايت نكات اهل مسجد جهت پيشگيري از شيوع كرونا
اتیان سوگند کارشناسان جدید کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان

تصاویر

آیین کلنگ زنی دو پروژه شهری شهرداری خرم‌آباد برگزار شد
دیدار مدیر مخابرات لرستان با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان
دیدار رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان با شهردار خرم آباد
گزارش تصویری بازدید خبرنگاران استان از روند مرمت اضطراری قلعه فلک الافلاک خرم‌آباد
سفر پرويز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به لرستان
افتتاح واحد اول و دوم بخش گاز نيروگاه سيكل تركيبي خرم‌آباد