اتمام عملیات گازرسانی به «شول‌آباد» الیگودرز تا پایان سال

سرپرست شرکت گاز لرستان خبر داد؛

اتمام عملیات گازرسانی به «شول‌آباد» الیگودرز تا پایان سال

کرم گودرزی سرپرست شرکت گاز لرستان

سرپرست شرکت گاز لرستان گفت: عملیات گازرسانی به «شول‌آباد» الیگودرز با پوشش جمعیت پنج هزار نفر در دست اقدام است که تلاش می‌شود این طرح تا پایان امسال تکمیل و بهره‌برداری شود.

به گزارش پایگاه خبری زرک، کرم گودرزی در حاشیه بازدید از پروژه گازرسانی به محور «شول‌آباد» اظهار داشت: اتمام گازرسانی به شهر «شول‌آباد» و روستاهای اطراف از اولویت‌های مهم شرکت گاز استان لرستان می‌باشد که باید با انجام دقیق توصیه‌های فنی و عملیاتی در راستای افزایش ایمنی و کیفیت اجرایی شود.

وی با تاکید بر استفاده از تمام توان و ظرفیت لازم جهت اتمام پروژه و تزریق گاز تا انتهای سال‌جاری اظهار داشت: دستگاه نظارت، مشاور و پیمانکار باید با برنامه ریزی دقیق، مدیریت پروژه و افزایش گروه‌های اجرایی اهتمام ویژه‌ای برای افزایش سرعت عملیات اجرای خطوط در بخش خط تغذیه گاز محور «شول آباد» داشته باشند.

سرپرست شرکت گاز لرستان ادامه داد: این پروژه شامل ۴۰ کیلومتر خط تغذیه‌، ۱۰۰ کیلومتر خط توزیع و سه ایستگاه تقلیل فشار بوده که تا کنون هشت کیلومتر خط تغذیه، ۳۲ کیلومتر مسیر سازی خط تغذیه و ۶۵ کیلومتر خط توزیع انجام شده است.

گودرزی اضافه کرد: با بهره برداری از این پروژه  به ارزش ۳۳ میلیارد تومان پنج هزار خانوار شهری و روستایی از نعمت گاز طبیعی بر خوردار می شوند و شهر شول آباد به عنوان آخرین شهر فاقد گاز استان از این نعمت برخوردار خواهد شد.

وی یادآور شد: از مجموع ۲ هزار و ۳۵۴ روستای واجد شرایط گازرسانی استان یک‌هزار و ۷۰۹ روستا از این خدمت برخوردار هستند که ضریب نفوذ آن بیش از ۸۷  درصد است که بهره برداری از طرح گازرسانی ۳۰۱ روستا ضریب این خدمت را در لرستان به بیش از۸۹ درصد ارتقا می‌دهد.

سرپرست شرکت گاز لرستان گفت: بررسی و مطالعات گازرسانی به ۱۷۹ روستا نیز انجام و مقدمات پیمان سپاری آن انجام شده که با تحقق این برنامه ریزی در سال ۱۴۰۱ ضریب بهره مندی روستاهای استان به بیش از ۹۸ درصد ارتقا خواهد یافت.

گودرزی خاطرنشان کرد: بیش از یک‌هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی لرستان و ۹۹.۸ درصد خانوار شهری و بیش از ۸۷ درصد خانوارهای روستایی واجد شرایط لرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

انتهای پیام/

 

 

برچسب: 
کرم گودرزی - شرکت گاز لرستان - گازرساني - شول آباد

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

تحلیل پیامدهای پساکرونایی در جامعه امروزی ایران

پایگاه خبری زرک ـ سرتیپ دوم پاسدار حسین عبدی*

با گسترش روز افزون فناوری‌های نوین و تجهیزات ارتباطی در زندگی امروزی، به نوعی بروز چالش‌ها و آسیب‌های جدیدی را با خود به همراه داشته و امنیت جامعه دستخوش تغییراتی شده و زمینه ساز ظهور و بروز تهدیدات جدید در مولفه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی بوده و جامعه را در سطوح مختلف امنیت درگیر خود می‌کند.

ادامه

گزارش

لجام گسیختگی قیمت مسکن در لرستان؛ از تحریم تا کرونا

پایگاه خبری زرک ـ یکی از بخش‌های مهم در برآورد شاخص قیمت مصرف کننده، بخش مسکن است. این بخش شامل زیر بخش‌های «اجاره‌بهای واحدهای مسکونی» و «خدمات نگهداری و تعمیر واحد مسکونی» می‌باشد.

براساس گزارش مرکز آمار ایران، در فصل زمستان ۱۳۹۸، شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، به عدد ۱۶۹.۳ رسید که نسبت به فصل قبل (۱۶۲.۸)، ۴.۰ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین نرخ تورم فصلی مربوط به استان سمنان با ۷.۷ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی با ۰.۶درصد افزایش می‌باشد.

گفتگو

علی صفدر سیاوشی رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر

رییس شبکه بهداشت و درمان پلدختر از ابتلای ۶۶۶نفر در این شهرستان به کرونا خبر داد.

علی صفدر سیاوشی ظهر امروز (پنج‌شنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار زرک به آخرین آمار کرونا در پلدختر اشاره کرد و اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته از موارد ارسالی به دانشگاه علوم پزشکی تست کروناویروس ۱نفر دیگر در این شهرستان مثبت اعلام شد.

او با اعلام اینکه تعداد مثبت‌های شهرستان پلدختر به ۶۶۶ نفر رسیده است، تأکید کرد: شهروندان هشدارهای بهداشتی را جدی بگیرند.

ویدئوها

تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی
ریزعلی‌‌های امروز ایران اهل روستای کوه‌بُرد دهدشت

تصاویر

گزارش تصویری جلسه شورای اداری لرستان با حضور سعید اوحدی
از دریچه دوربین زرک؛ رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور وارد فرودگاه خرم‌آباد شد
گزارش تصویری سفر امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به لرستان
مراسم تودیع و معارفه فرماندار بروجرد به روایت تصویر
بازدید مدیرعامل شرکت گاز لرستان از پروژه وروشت شهرستان دلفان
دیدار با خانواده اولین شهید مدافع سلامت لرستان