معاون عمران استاندار لرستان از مردم استمداد طلبید

کد خبر: 
۴۵
‍ چالشی به نام جابجایی روستای سیل‌زده «ملاوی» پلدختر؛

معاون عمران استاندار لرستان از مردم استمداد طلبید

خرم‌آباد ـ زرک ـ معاون امور عمرانی استانداری لرستان برای جابجایی روستای سیل‌زده «ملاوی» پلدختر از مردم استمداد طلبید.

به گزارش خبرنگار زرک، گودرز امیری که در جمع خبرنگاران لرستان سخن می گفت، اظهار داشت: برای جابجایی روستای سیل‌زده «ملاوی» پلدختر چهار راهکار پیشنهاد شده که اجرای آن نیازمند همکاری اهالی این روستا است.

وی از در نظر گرفتن زمین اردوگاهی برای اهالی روستای «ملاوی» به عنوان نخستین راهکار پیشنهاد شده نام برد و افزود: البته اهالی روستا با این پیشنهاد مخالفت کردند.

اسکان اهالی روستای »ملاوی» در روستای همجوار، دومین راهکار پیشنهاد شده بود که معاون امور عمرانی استانداری لرستان به آن اشاره و تصریح کرد: این راهکار که از طرف بنیاد مسکن استان پیشنهاد داده شده بود نیز مورد موافقت اهالی روستا قرار نگرفت.

امیری با بیان این‌که راهکار سوم، محاسبه میانگین بهای زمین خریداری شده برای سایر سیل زدگان و اختصاص آن به صورت نقدی در اختیار آسیب دیدگان بود تا هر جایی که خودشان صلاح ‌دانستند زمین خریداری کنند، گفت: در این رابطه هم همکاری‌ ای از طرف اهالی روستای «ملاوی» صورت نگرفت.

وی ادامه داد: در نهایت راهکار چهارم را خود اهالی روستا پیشنهاد دادند و آن هم اختصاص زمینی در حریم شهر پلدختر بود، که بایستی در کارگروه‌های متعدد مطرح و تصویب شود که در جلسه‌ای آن را طرح کردیم و منتظر نتیجه‌ی بررسی هستیم.

امیری با تأکید بر این‌که روی چهار راهکار پیشنهادی متمرکز هستیم، تصریح کرد: پیشنهاد چهارم قدری زمان‌بر است و به لحاظ قانون و مراحل تصویب و ابلاغ مشکل به نظر می‌رسد.

وی در پایان از اهالی روستای «ملاوی» پلدختر خواست با این مجموعه همکاری کنند تا هر چه زودتر این روستا به منطقه‌ی دیگری منتقل شود.

پربیننده‌ترین خبرها