حضور ۲۵ استادکار نامی تراش سنگ‌های قیمتی در جشنواره ملی فرهنگ اقوام

کد خبر: 
۴۲
مدیرکل میراث فرهنگی لرستان خبر داد:

حضور ۲۵ استادکار نامی تراش سنگ‌های قیمتی در جشنواره ملی فرهنگ اقوام

خرم‌آباد ـ زرک ـ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از حضور ۲۵ استادکار نامی و برندکشور در حوزه تراش سنگ‌های قیمتی و زیورآلات سنتی در جشنواره ملی فرهنگ اقوام در مرکز این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار زرک، سید امین قاسمی که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، اظهار داشت: جشنواره ملی فرهنگ اقوام از ۱۶ الی ۲۰ آبان‌ماه در مجموعه فرهنگی تاریخی قلعه فلک‌الافلاک خرم‌آباد در چهار بخش صنایع دستی، سیاه چادر، پخت غذاهای محلی و موسیقی از امروز پنج‌شنبه شانزدهم آبانماه برای بازدید عموم برپا شده است.

وی با اعلام این که ۲۷ استان در جشنواره ملی فرهنگ اقوام حضور دارند، افزود: در بخش‌های موسیقی، پخت غذاهای محلی و برپایی سیاه چادر شاهد حضور ۲۰ استان و در بخش صنایع دستی ۲۴ استان کشور حضور یافته‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با اشاره به نمایشگاه تخصصی سنگ‌های قیمتی و زیورآلات سنتی در حاشیه این جشنواره گفت: در این بخش نیز شاهد حضور ۲۵ استادکار نامی و برندکشور در حوزه تراش سنگ‌های قیمتی و زیورآلات سنتی هستیم.

دبیر ستاد خدمات سفر استان، همایش رؤسا و اعضای هیات مدیره دفاتر خدمات مسافری کشور را یکی دیگر از بخش‌های جانبی این جشنواره دانست و تصریح کرد: علاوه بر بازدید روسای و هیات مدیره دفاتر مسافری کشور از این جشنواره جلسه هیات مدیره این انجمن را در خرم‌آباد خواهیم داشت.

مراسم افتتاحیه جشنواره ملی فرهنگ اقوام ساعت ۱۴ روز جمعه ۱۷ آبان‌ماه با حضور پویا محمودیان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مجموعه فرهنگی-تاریخی قلعه فلک‌الافلاک برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها: 
جشنواره ملی فرهنگ اقوام

پربیننده‌ترین خبرها