پژوهشگران و فناوران برتر لرستان معرفی و تجلیل می‌شوند

جانشین ستاد هفته پژوهش و فناوری استان خبر داد:

پژوهشگران و فناوران برتر لرستان معرفی و تجلیل می‌شوند

جانشین ستاد هفته پژوهش و فناوری استان از تجلیل و معرفی پژوهشگران و فناوران برتر لرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار زرک، خسرو عزیزی، در حاشیه آیین افتتاح بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار لرستان به خبرنگاران استان گفت: «هدف از برپایی این نمایشگاه، تقویت ارتباط بین محققان، پژوهشگران و دانشگاهیان با جامعه به معنای عام آن در راستای ترویج تحقیقات و پژوهشهای کاربردی برای رفع چالش‌ها و مشکلات است».

رئیس دانشگاه لرستان، تشریح کرد: «در این نمایشگاه، بخش‌های اجرایی و خصوصی استان، دستاوردهای خود را در زمینه‌های پژوهشی، فناوری و فن بازار، ارائه می‌کنند».

عزیزی، تصریح کرد: «دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار باید در مسیر رفع چالش‌ها و مشکلات استان، به کارگیری شوند».

وی افزود: «شعار اصلی توسعه باید تبدیل ایده‌ها به فناوری و تبدیل فناوری به ثروت باشد و علمی در خدمت توسعه است که ثروت ایجاد کند؛ زیرا تولید ثروت، خود به خود باعث ایجاد و رونق اشتغال می‌شود».

جانشین ستاد هفته پژوهش و فناوری لرستان از همه دانشجویان، محققان، پژوهشگران، دانش‌آموزان و شرکت‌های دانش‌بنیان استان دعوت کرد از این نمایشگاه بازدید کنند.

عزیزی، اظهار کرد: «در این هفته از پژوهشگران و فناوران برتر استان در محل دانشگاه لرستان و در آیین اختتامیه، تجلیل خواهد شد».

رئیس دانشگاه لرستان، تشریح کرد:«به کمک سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، کارگاه‌های تخصصی متناسب با چالش‌ها و مشکلات منطقه‌ای و استانی در این نمایشگاه برگزار می‌شوند».

عزیزی، گفت: «یکی از ابتکارات در نمایشگاه امسال، برگزاری نشست‌ها با حضور مدیران اجرایی و بخش خصوصی به صورت مشترک با حضور دانشجویان، محققان و پژوهشگران است تا مدیران اجرایی و بخش خصوصی استان، مشکلات خود را توضیح دهند و درباره مشکلات، بحث و گفتگوی تخصصی صورت گیرد».

وی توضیح داد: «همچنین با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای و دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان، کارگاه‌های تخصصی مهارت آفرینی ویژه دانشجویان و علاقه‌مندان برگزار می‌شوند».

رئیس دانشگاه لرستان، درباره سطح کیفی نمایشگاه، تصریح کرد: «به طور حتم، سطح کیفی نمایشگاه نسبت به سال گذشته، رشد داشته است؛ برخی از دستاوردهای ارائه شده در نمایشگاه امسال، دستاوردهای جدیدی هستند».

عزیزی، ادامه داد: «دستاوردهایی که ارائه می‌شوند باید تجاری‌سازی شوند و این بخش یعنی تجاری‌سازی دستاوردها، مهم‌ترین چالش است؛ متأسفانه درصد کمی از دستاوردهای ارائه شده به مرحله تجاری سازی رسیده‌اند و این چالش، صرفاً به دست دولت، رفع نمی‌شود بلکه باید با کمک سرمایه گذار، تجاری‌سازی را انجام داد که البته محصول، بتواند قدرت رقابت با نمونه خارجی را داشته باشد».

گفتنی است در روز یکشنبه، ۱۷ آذرماه، با حضور قاسم ولیزاده، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار لرستان، خسرو عزیزی، رئیس دانشگاه لرستان، محمودرضا شاکرمی، رئیس پارک علم و فناوری لرستان و برخی دیگر از مدیران استان، بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار استان لرستان در محل سالن ورزشی امام‌علی(ع) دانشگاه لرستان افتتاح شد.

بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار لرستان با نزدیک به ۵۰ غرفه، برپا شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار لرستان، رئیس دانشگاه لرستان و هیئت همراه از غرفه‌های این نمایشگاه بازدید کرده و به گفت‌وگو با مسئولان غرفه‌ها پرداختند.

 

برچسب: 
خسرو عزیزی،

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

کارکردهای اجتماعی خانواده در قرآن با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی

کارکردهای اجتماعی خانواده در قرآن با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی

پایگاه خبری زرک ـ بهنام فروتن نیا ، کارشناس ارشد علوم اجتماعی

چکیده

خانواده به عنوان اولین نهاد اجتماعی نقش تاثیر گذاری در توسعه ایفا می نماید، تمام جوامع سنتی و پیشرفته همواره به دنبال راهکارهایی برای ارتقای کارکرد خانواده و اعضای آن هستند. علوم جدید روانشناسی و جامعه شناسی با انجام پژوهش های میدانی در خصوص آسیب های اجتماعی به این واقعیت رسیده اند ...

ادامه

گزارش

آموزشیار دانشگاه آزاد همچنان لنگ می‌زند

پایگاه خبری زرک ـ سمیرا جوادی*

سامانه‌ی آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی که فعالیت رسمی‌اش را از دهم شهریور سال جاری آغاز کرده است همچنان لنگ می زند. هفته‌ی اول آبان ماه هستیم و سامانه‌ی آموزشیار، امان دانشجویان را بریده است. ابتدا که این سامانه راه اندازی شد دانشجویان با مشکل عدم ثبت نمرات مواجه شدند سپس انتخاب واحد به مشکل برخورد، بعد از آن پرداخت شهریه و حذف و اضافه که در این بین مشکلات و نگرانی‌هایی برای دانشجویان به ویژه فارغ التحصیلان و مشمولان خدمت به وجود آورد. بیش از یک ماه از شروع سال تحصیلی می‌گذرد، اما سیستم آموزشیار برای برگزاری کلاس‌ها تجهیز نشده است و کلاس‌ها باید در سیستم وادانا برگزار شوند که این سیستم نیز دانشجویان را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کرده است ...

گفتگو

پایگاه خبری زرک ـ پیام عالیخانی چگنی

دبیر هیئت شنا، شیرجه و واترپلو لرستان از جذب و شناسایی استعدادهای رده‌های سنی مختلف ورزش شنا در این استان خبر داد.

وحید بیگ‌زاده در گفت‌وگو با زرک با اعلام این خبر افزود: نوجوانان و جوانان لرستانی پتانسل‌های خیلی بالایی در ورزش دارند و می‌توانند در شنا حرف‌های زیادی برا گفتن داشته باشند.

وی از قول مساعد وزارت ورزش و جوانان و مسئولان لرستان در خصوص واگذاری استخر به هیات شنا، شیرجه و واترپلو استان سخن به میان آورد و ادامه داد: با افزایش مدارس تخصصی شنا، شیرجه و واترپلو، برآنیم ضمن برگزاری لیگ‌های مختلف، رقابتی سالم و جذاب بین ورزشکاران و مربیان ایجاد کنیم.

ویدئوها

گرفتار شدن اعضای یک خانواده در خودروی تصادفی
تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی

تصاویر

دیدار مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور با نماینده ولی فقیه در لرستان
توزیع تجهیزات ورزشی در خرم‌آباد و کوهدشت
بازدید حسنی مقدم از روند تهیه، توزیع و تولید نهاده‌های دامی در خرم‌آباد
«بیشه پیرتو» قبل از کرونا
تصاویر مهار آتش سوزی انبار غذایی در خرم‌آباد
نخستین تصاویر پادگان ۹۰ ساله‌ی خرم‌آباد پس از تخلیه