بحران مدیریت در لرستان

ندانم کاری!

بحران مدیریت در لرستان

استاندار لرستان طی یک اقدام مضحک، برنامه هایی برای پیشگیری از شیوع روزافزون کرونا و کاهش آمار مبتلایان ارائه داده که به سوژه‌ای برای رسانه ها و فضای مجازی تبدیل شده است.

وی در اظهاراتی تاکید کرده که ادارات باز باشند و کارمندان در دستگاه‌ها حاضر شوند اما ارباب رجوع حق مراجعه حضوری ندارند و باید کارهای خود را تلفنی پیگیری کنند.

همه می‌دانیم که انجام امور اداری با مراجعه‌های مکرر حضوری هم به سختی پیش می‌رود چه برسد به پیگیری تلفنی، متأسفانه بروکراسی‌های اداری، امکان پیشبرد کارها از راه دور را غیرممکن کرده است و اصلا زیرساخت این کار در استان ما وجود ندارد.

از طرفی کارمندان دولت، "ضدکرونا" که نیستند، اگر قرار باشد همه مردم تعطیل باشند و در خانه بمانند آنها هم حق دارند که با در خانه ماندن از ابتلا به این بیماری در امان بمانند.
 
موضوع دیگر این که با تعطیلی یک هفته‌‌ای ادارات و بانکها قطعاً در هفته بعد از بازگشایی، با انباشت تقاضا و ازدحام جمعیتی مواجه خواهیم شد که خود منشأ اوج گیری دوباره کروناست.

بهتر بود اداراتی که ارباب رجوع زیادی دارند به صورت نوبتی باز می‌شدند تا  کار مردم معطل نماند.

در حالت عادی وقتی سیستم بانکی، یک ساعت به مشکل برمی‌خورد، فضای بانک مملو از جمعیت، همهمه و شلوغی می‌شود، حالا تصور کنید یک هفته مردم منتظر بازگشایی بانک‌ها بمانند و بخواهند همزمان به بانک مراجعه کنند در چنین شرایطی آیا می‌توان فاصله اجتماعی را رعایت کرد؟

قرار شده همه اصناف غیرضروری تعطیل باشند اما مردم زیر بار تعطیلی کسب و کار خود نمی‌روند چون پایان ماه موعد چک، اجاره بها و هزاران هزینه دیگر فرا می‌رسد و مسئله فقط گرسنگی کشیدن نیست که رئیس علوم پزشکی می‌گوید: «در خانه بمانید حتی اگر درآمد نداشته باشید چون گرسنگی کشیدن بهتر از مردن است»، هر چند یک فرد بالغ می‌تواند رنج گرسنگی را تحمل کند اما نمی‌توان چنین توقعی از کودکان داشت.

به هر حال بنظر می‌رسد بهترین راهکار برای تعطیلی مشاغل غیرضروری این است که مانند ایام عید، به مردم برای پرداخت اقساط بانکی خود سه ماه تنفس بدهند، آن وقت می‌توان انتظار داشت که بسیاری از مشاغل دست از کار بکشند و در خانه بمانند وگرنه حتی اگر کرونا در طول این هفته فروکش کند برای هفته بعد مجددا صعودی می‌شود.

متاسفانه مسئولان در تصمیم گیری های خود همیشه عجولانه، بدون تدبیر و دور اندیشی و غیرمنطقی عمل می‌کنند که لرستان همیشه در شاخص های منفی رکورد می‌زند؛ مسئله این است که در تمام این تصمیم‌گیری‌ها مردم دیده نمی‌شوند.

در چنین فضایی جلسات ستاد مدیریت کرونا هم بیشتر به یک دورهمی شبیه است تا یک جلسه مهم و فوری و آنقدر که درگیر ژست‌های مختلف برای عکاسی هستند دغدغه جان مردم را ندارند.

منبع :شهاب آسمانی

 

نویسنده: 
شهاب آسمانی

افزودن دیدگاه جدید

آخرین خبرها

مقاله

کارکردهای اجتماعی خانواده در قرآن با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی

کارکردهای اجتماعی خانواده در قرآن با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی

پایگاه خبری زرک ـ بهنام فروتن نیا ، کارشناس ارشد علوم اجتماعی

چکیده

خانواده به عنوان اولین نهاد اجتماعی نقش تاثیر گذاری در توسعه ایفا می نماید، تمام جوامع سنتی و پیشرفته همواره به دنبال راهکارهایی برای ارتقای کارکرد خانواده و اعضای آن هستند. علوم جدید روانشناسی و جامعه شناسی با انجام پژوهش های میدانی در خصوص آسیب های اجتماعی به این واقعیت رسیده اند ...

ادامه

گزارش

آموزشیار دانشگاه آزاد همچنان لنگ می‌زند

پایگاه خبری زرک ـ سمیرا جوادی*

سامانه‌ی آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی که فعالیت رسمی‌اش را از دهم شهریور سال جاری آغاز کرده است همچنان لنگ می زند. هفته‌ی اول آبان ماه هستیم و سامانه‌ی آموزشیار، امان دانشجویان را بریده است. ابتدا که این سامانه راه اندازی شد دانشجویان با مشکل عدم ثبت نمرات مواجه شدند سپس انتخاب واحد به مشکل برخورد، بعد از آن پرداخت شهریه و حذف و اضافه که در این بین مشکلات و نگرانی‌هایی برای دانشجویان به ویژه فارغ التحصیلان و مشمولان خدمت به وجود آورد. بیش از یک ماه از شروع سال تحصیلی می‌گذرد، اما سیستم آموزشیار برای برگزاری کلاس‌ها تجهیز نشده است و کلاس‌ها باید در سیستم وادانا برگزار شوند که این سیستم نیز دانشجویان را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کرده است ...

گفتگو

پایگاه خبری زرک ـ پیام عالیخانی چگنی

دبیر هیئت شنا، شیرجه و واترپلو لرستان از جذب و شناسایی استعدادهای رده‌های سنی مختلف ورزش شنا در این استان خبر داد.

وحید بیگ‌زاده در گفت‌وگو با زرک با اعلام این خبر افزود: نوجوانان و جوانان لرستانی پتانسل‌های خیلی بالایی در ورزش دارند و می‌توانند در شنا حرف‌های زیادی برا گفتن داشته باشند.

وی از قول مساعد وزارت ورزش و جوانان و مسئولان لرستان در خصوص واگذاری استخر به هیات شنا، شیرجه و واترپلو استان سخن به میان آورد و ادامه داد: با افزایش مدارس تخصصی شنا، شیرجه و واترپلو، برآنیم ضمن برگزاری لیگ‌های مختلف، رقابتی سالم و جذاب بین ورزشکاران و مربیان ایجاد کنیم.

ویدئوها

گرفتار شدن اعضای یک خانواده در خودروی تصادفی
تصاویر میکروسکوپی از حضور کووید۱۹ روی ماسک‌
پیشنهاد عدالتخواهانه ویس‌کرمی در مجلس
اجرای قطعه «کی بهتر از تو» در بیمارستان مسیح دانشوری
پویش «نذر ماسک» برای عزاداران حسینی الیگودرز
دفاع تمام قد مقصودی در حمایت از کشاورزان بروجردی

تصاویر

دیدار مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور با نماینده ولی فقیه در لرستان
توزیع تجهیزات ورزشی در خرم‌آباد و کوهدشت
بازدید حسنی مقدم از روند تهیه، توزیع و تولید نهاده‌های دامی در خرم‌آباد
«بیشه پیرتو» قبل از کرونا
تصاویر مهار آتش سوزی انبار غذایی در خرم‌آباد
نخستین تصاویر پادگان ۹۰ ساله‌ی خرم‌آباد پس از تخلیه